Post Image

Rodzaje użytkowników internetu

2017-05-30 10:04:00

Cześć! Dziś przychodzimy z postem o jednych, z naszych ulubionych użytkowników internetu. Przed przeczytaniem posta zachęcamy do przymrużenia oka! ;)

Rodzaje użytkowników internetu:

  • Troll - na żywo nikt ich nigdy nie widział, za to w internecie spotkacie ich na każdym kroku. Poznacie ich po charakterystycznych komentarzach, które po sobie zostawiają - utrzymanych w nienawiści do świata opakowanych w ich własną filozofię.
  • SELFIElover - biją rekordy guinessa w udostępnianiu zdjęć swojej twarzy. Nastawieni na dużą ilość lajków. Popadają w depresję, gdy liczba polubień nie jest liczona w setkach.
  • Hejter - temu osobnikowi jeszcze nikt nigdy nie dogodził. Z tego powodu nienawidzi świata, co wyraża w swoich wypowiedziach w internecie. Najchętniej komentuje treści, których nigdy nie przeczytał, odnosi się więc do nagłówków.
  • Gracz - w życiu realnym zazwyczaj koczują tylko w swoich jaskiniach, skąd podbijają świat internetowy, wcielając się w rolę wojowników i ninja.
  • AntyInternauta - na co dzień udaje, że świat wirtualny go nie interesuje. Z Facebooka regularnie wyrzuca znajomych, nie ma swojego zdjęcia i blokuje dostęp do wszystkich swoich danych. Jednak mimo to codziennie godzinami śledzi konta innych osób.
  • Stalker - nie jest groźny, choć niektórzy mają powody, aby się go obawiać. Śledzi wszystko, wszystkich, zawsze i wszędzie. Jeśli masz jakieś pytania ze świata social media - on odpowie na każde z nich.
     

Jakie jeszcze typy internautów znacie? Pochwalcie się w komentarzach! Jesteśmy bardzo ciekawi :).

A teraz czas na chwilę powagi. Powyższe wątki przedstawione w zabawnej formie powinny mimo wszystko zwrócić uwagę na pewne problemy. Prześladowanie w sieci, cyberbulling, stalking - to w rzeczywistości bardzo poważne przykrości i uczulamy rodziców na to, aby uczyli dzieci mądrze korzystać z komputera i internetu. Warto porozmawiać ze swoją pociechą o zagrożeniach, jakie czyhają w sieci, uprzedzić o ewentualnych konsekwencjach i nauczyć reagować. Dziecko powinno mieć poczucie wsparcia i jeśli tylko zauważy niepokojące zachowanie internauty - powinno dać nam sygnał, że taka sytuacja ma miejsce. Śledźcie naszego bloga, a dowiecie się więcej :). Wkrótce poruszymy jeszcze więcej wątków dotyczących bezpieczeństwa w sieci.

Media: