Ponad 30 lat bezpieczeństwa IT


G DATA Software AG, z siedzibą w Bochum, jest innowacyjną i szybko rozwijającą się firmą, skupiającą się na rozwiązaniach antywirusowych. Jako specjalista od zabezpieczeń internetowych i pionier w dziedzinie ochrony antywirusowej, firma założona w Bochum w 1985 r., opracowała pierwszy program antywirusowy ponad 20 lat temu i świętowała swoje 25 urodziny w 2010 r. W związku z tym G DATA należy do najstarszych antywirusowych firm programistycznych na świecie. Przez ponad pięć lat żaden inny europejski dostawca oprogramowania zabezpieczającego nie wygrywał krajowych oraz międzynarodowych testów i nagród częściej niż G DATA. Jeśli chodzi o jakość, G DATA jest światowym liderem łączącym najlepsze na świecie technologie bezpieczeństwa w swoich produktach antywirusowych. Przykładem tego jest technologia DoubleScan, z dwoma niezależnymi skanerami antywirusowymi i natychmiastową ochroną OutbreakShield. Rozwiązania bezpieczeństwa G DATA są dostępne na całym świecie w ponad 90 krajach.

Historia G DATA

W 1985 roku ATARI ST, rewolucyjny jak na tamte czasy komputer, prezentowany jest na targach w Hanowerze. Pod wrażeniem technologii i możliwości nowego komputera, informatycy Kai Figge i Frank Kühn, postanowili rozwinąć oprogramowanie aplikacji ATARI i w tym samym roku odkryli G DATA. Do końca 1985 r. pionierzy już sprzedają swoje pierwsze samodzielnie opracowane programy.

Data Wydarzenie
1986 Powstaje CeBIT, G DATA przedstawia pierwszą koncepcję ochrony przed wirusami dla komputera ATARI podczas premiery na targach.
1987 G DATA opracowuje wiele innowacyjnych programów dla ATARI ST, w tym pierwszy na świecie program antywirusowy, G DATA AntiVirusKit.
1990 Wzrasta popularność komputerów osobistych. G DATA zaczyna rozwijać oprogramowanie dla MS-DOS. Jednym z pierwszych projektów jest opracowanie zaawansowanego programu antywirusowego z graficznym interfejsem użytkownika.
1991 G DATA nieustannie się powiększa i rozwija, oferując klientom szeroki wachlarz oprogramowania na ATARI ST.
1992 Oprócz programów antywirusowych G DATA tworzy liczne pakiety oprogramowania dla MS-DOS i Windows. Jednym z najskuteczniejszych produktów jest router.
1995 Otwarcie zagranicznej filii w Polsce.
2000 Przekształcenie G DATY w firmę publiczną oraz uczynienie pracowników współudziałowcami. Do dzisiaj większość udziałów leży właśnie w rękach pracowników i założycieli firmy.
2001 Wejście do sieci i na rynek biznesowy dzięki G DATA AntiVirus Business i AntiVirus Enterprise.
2002 G DATA rozwija technologię DoubleScan i staje się pierwszym producentem, który korzysta z dwóch silników wirusów równolegle w swoich produktach.
2003 Rynek międzynarodowy: debiut na rynku japońskim.
2004 G DATA pokazuje swoje innowacje na CeBIT: G DATA InternetSecurity.
2005

G DATA wyprzedza swoje czasy, jest pierwszą firmą na świecie, która włączyła technologię chmury bezpieczeństwa do swoich programów ochronnych. OutbreakShield zapewnia niezależną od treści ochronę w czasie rzeczywistym przed spamem i nieznanym złośliwym oprogramowaniem komputerowym. Stiftung Warentest (niemiecka nagroda grupy konsumenckiej) nominuje G DATA InternetSecurity jako najlepszy pakiet bezpieczeństwa.

Rynek międzynarodowy: otwarcie filii we Francji i Włoszech

2006 Poziom oprogramowania komputerowego stale rośnie, a G DATA reaguje co godzinę aktualizując sygnatury baz wirusów, dzięki czemu klienci G DATA są szybko chronieni przed nowymi złośliwymi oprogramowaniami.
2007 Stiftung Warentest: po raz drugi z rzędu G DATA InternetSecurity 2010 zdobywa pierwsze miejsce w dużym teście porównawczym słynnego magazynu konsumenckiego. Premiera na CeBIT 2007: G DATA TotalCare
2008 Debiut rynkowy specjalnego rozwiązania bezpieczeństwa dla notebooków: G DATA NotebookSecurity to wszechstronne rozwiązanie łączące ochronę antywirusową, tworzenie kopii zapasowych i technologię szyfrowania.
2009 Rozwiązania bezpieczeństwa G DATA są dostępne na całym świecie w ponad 60 krajach. Dzięki wprowadzeniu do rynku w Ameryce Południowej, Rosji, RPA i Chinach, G DATA kontynuuje udaną politykę rozwoju.
2010 G DATA obchodzi 25. rocznicę powstania firmy. Premiera na CeBIT: G DATA Endpoint Protection.
2012 NOWOŚĆ. G DATA BankGuard: Chroni przed wszystkimi znanymi i nieznanymi trojanami bankowymi.
2013 Nowa generacja G DATA 2014 z nowym interfejsem użytkownika, lepszą wydajnością i nową, własną technologią hybrydową „CloseGap”, co sprawia szybszą, bardziej wydajną technikę skanowania dla jeszcze większego bezpieczeństwa.
2014 W ramach unijnego projektu, IPACSO przyznaje G DATA tytuł najbardziej innowacyjnej firmy zajmującej się cyberbezpieczeństwem za szybkie działanie przeciwko nowym zagrożeniom. G DATA opracowałą jako jedyna firma na świecie, skuteczne narzędzie zabezpieczeń w G DATA USB Keyboard Guard.
2015 Utworzenie G DATA Advanced Analytics. G DATA Advanced Analytics oferuje kompleksową ofertę usług bezpieczeństwa IT. Od spersonalizowanych porad, szkolenia pracowników, po niezawodne reagowanie na incydenty, testy penetracyjne i ręczną analizę szkodliwego oprogramowania.
2016 Dzięki usłudze Microsoft Cloud G DATA wybiera silnego partnera. Dzięki rozwiązaniu G DATA Cloud ochrona punktów końcowych biznesowych dynamicznie dostosowuje się do rosnącej infrastruktury korporacyjnej.
2017 G DATA rozszerza swoje rozwiązania bezpieczeństwa o proaktywną technologię przeciwko oprogramowaniu ransomware. Uzupełnia wykrywanie behawioralne za pomocą technologii nowej generacji, które wcześnie wykrywają i blokują próby szyfrowania z sieci korporacyjnej.