Moduł opcjonalny

Ochrona serwera i brama bezpieczeństwa

Blokowanie zagrożeń zanim dotrą do punktów końcowych

Cały ruch sieciowy jest zabezpieczony na poziomie serwera

Szkodliwe strony internetowe i wiadomości e-mail nie docierają do pracowników

Urządzenia gościnnie znajdujące się w sieci są również chronione, nawet jeśli nie mają zainstalowanego programu zabezpieczającego.

Ochrona servera | G DATA

Wzmocnij swoją zewnętrzną obronę dzięki ochronie serwera

Cyberprzestępcy najczęściej wykorzystują pocztę elektroniczną i strony internetowe, aby przemycić złośliwe oprogramowanie do sieci firmowej. Dzieje się to zazwyczaj za pośrednictwem linków przesyłanych w wiadomości e-mail lub przypadkowego pobrania złośliwego pliku podczas surfowania po internecie.

Nasze dodatkowe moduły dla rozwiązań z linii G DATA Business filtrują te zagrożenia już na najwcześniejszym etapie, zaczynając od poziomu serwera i bramy. Chronią one cały ruch sieciowy, który przechodzi przez serwery pocztowe lub serwery proxy, zanim dotrze do punktów końcowych pracowników. Kolejną ważną zaletą jest fakt, że urządzenia gości, które nie mają zainstalowanego oprogramowania zabezpieczającego, a znajdują się w sieci, nie stanowią już zagrożenia, ponieważ złośliwe oprogramowanie nie dociera do nich w pierwszej kolejności.

Ochrona serwerów i bram zabezpiecza również urządzenia w sieci, które nie są chronione przez rozwiązanie dedykowane punktom końcowym. Ponieważ kontrola jest w pełni zintegrowana z pulpitem nawigacyjnym naszego rozwiązania zabezpieczającego, można łatwo śledzić stan bezpieczeństwa wszystkich użytkowników i serwerów.

Zabezpiecz komunikację e-mail

Solidna ochrona serwerów pocztowych przez G DATA

Dodatek

G DATA Exchange Mail Security

Ochrona dla serwera Microsoft Exchange

 • Ochrona w czasie rzeczywistym: Niebezpieczne wiadomości e-mail i załączniki są wykrywane natychmiast po ich nadejściu na serwer pocztowy firmy Microsoft i nie trafiają do skrzynki odbiorczej punktu końcowego.
 • Zachowaj produktywność swoich pracowników: Funkcja antyspamowa odfiltrowuje wiadomości podejrzane o spam na serwerze, dzięki czemu zespół może pracować bez przeszkód.
 • Blokowanie adresów e-mail i domen zapobiega dalszemu rozprzestrzenianiu się niebezpiecznych lub niechcianych informacji.
Dodatek

G DATA Linux Mail Security Gateway

Ochrona dla serwerów Sendmail i Postfix

 • Kompleksowa ochrona przed wirusami pochodzącymi z załączników wiadomości e-mail.
 • Funkcja Anti-spam dla niepożądanych wiadomości zapobiega obciążaniu użytkowników większą liczbą e-maili, niż jest to konieczne.
 • Ochrona zespołu przed niebezpiecznymi lub niechcianymi wiadomościami e-mail dzięki blokowaniu adresów e-mail i domen.
 • Alternatywnie można użyć tego rozwiązania do wdrożenia bramy Sendmail lub Postfix w celu ochrony dowolnego innego serwera pocztowego.

Blokowanie zagrożeń z sieci

Ochrona serwerów Squid Proxy

Dodatek

G DATA Linux Web Security Gateway

Ochrona dla serwerów Squid

 • Skanuje kanały komunikacyjne całej firmy - nawet te zaszyfrowane - w poszukiwaniu złośliwego oprogramowania pochodzącego z internetu. Zagrożenia internetowe są wykrywane, zanim zdążą się rozwinąć.
 • Antyphishing z opartym na chmurze dopasowywaniem adresów internetowych daje pewność, że pracownicy nie dadzą się nabrać na szkodliwe linki i oferty, których celem są dane firmowe.
 • Chcąc chronić swój zespół przed niebezpiecznymi lub nieodpowiednimi treściami, można skonfigurować czarne i białe listy witryn internetowych, adresów IP lub typów plików.

Szybka konfiguracja i centralne zarządzanie

Niezależnie od tego, czy chodzi o ochronę serwera pocztowego czy serwera proxy, użytkownik wybiera dodatkowy moduł i po prostu dołącza go do swojego rozwiązania biznesowego.

 • Po zainstalowaniu, dodatkowy moduł ochrony będzie widoczny od razu w konsoli zarządzającej G DATA.
 • Skonfiguruj wszystkie ustawienia ochrony serwera w konsoli zarządzającej.
 • Struktura ochrony podobna jest do tej, którą klienci znają już z podstawowego rozwiązania, dzięki temu rozpoczęcie pracy z wybranym modułem jest łatwe.
Wsparcie techniczne w języku polskim

Wsparcie techniczne w języku polskim

Nasz zespół pomocy technicznej znajduje się w Polsce. Od poniedziałku do piątku w godzinach między 8:00 a 17:00 możesz skontaktować się z naszymi ekspertami telefonicznie lub za pośrednictwem poczty elektronicznej.

Niebezpieczeństwo

Serwery stają się furtką dla cyberzagrożeń

Poczta elektroniczna i strony internetowe to jedne z największych furtek do ataków na firmy.

Ochrona serwerów dzięki rozwiązaniom od G DATA znacznie zmniejsza to ryzyko:

Kosztowne straty związane z phishingiem
Naruszenia prywatności i wycieki informacji
Infekcja złośliwym oprogramowaniem za pośrednictwem niebezpiecznych stron internetowych
Straty finansowe spowodowane atakami przez urządzenia mobilne
Ataki ransomware przeprowadzane przy użyciu wiadomości e-mail lub złośliwych witryn internetowych
Dużo czasu i zasobów zużywanych na radzenie sobie ze spamem

Zwiększ bezpieczeństwo swojej firmy już dziś i rozszerz ochronę punktów końcowych oraz zaporę sieciową o kompleksową ochronę serwerów.

Ochrona za pomocą jednego kliknięcia

Jeszcze silniejsza ochrona dzięki Patch Management

Dodatkowy moduł Patch Management pozwala w prosty sposób zarządzać zainstalowanymi programami na urządzeniach pracowników. Dzięki temu każdy użytkownik korzysta z aktualnej wersji oprogramowania, co oznacza, że luki w systemie operacyjnym i w zainstalowanych programach nie będą już mogły zostać wykorzystane przez cyberprzestępców.

 • Usuwanie luk w zabezpieczeniach Adobe, Chrome, Java i wielu innych
 • Pełna kontrola nad aktualnością systemów informatycznych
 • Brak przeszkód w pracy, dzięki testom zgodności dla poprawek oprogramowania

 

Sprawdź korzyści Patch Management