Endpoint Security

G DATA Endpoint Security
2396830

Nowe rodzaje złośliwego oprogramowania
w pierwszym kwartale 2018

(Źródło: G DATA)

Ze względu na liczne, codziennie wykrywane warianty złośliwego oprogramowania, antywirusy są nadal jednym z fundamentów wszystkich koncepcji bezpieczeństwa IT. Wykrywanie oparte na sygnaturach jest nadal najskuteczniejszą metodą wykrywania wirusów, trojanów i tym podobnych w sieci. Nowoczesne rozwiązania G DATA Endpoint-Security dodatkowo współpracują z inteligentnymi mechanizmami, takimi jak heurytyka, analiza zachowań i ochrona przed exploitami, dzięki którym nowe złośliwe oprogramowanie i 0-dniowe exploity nie mają żadnych szans na sukces.

Jeszcze większą ochronę zapewniają środki zapobiegawcze, takie jak zapora sieciowa po stronie klienta

Dalsze informacje o Endpoint Security.

Mobile Device Management

11700

nowych przypadków złośliwego oprogramowania odkrywają codziennie eksperci G DATA

(Źródło: G DATA)

Pozostań pod kontrolą: Wszechstronne zarządzanie urządzeniami mobilnymi G DATA pomaga we wdrożeniu strategii BYOD firmy oraz w efektywnym zarządzaniu urządzeniami z systemem iOS i Android. Chroń niezawodnie swoje urządzenia z systemem Android przed złośliwym oprogramowaniem, zdalnie usuń poufne dane i wykorzystaj możliwości zarządzania indywidualnymi uprawnieniami, aby chronić Twoją firmę przed nieautoryzowanym dostępem.

Dalsze informacje o Mobile Device Management

G DATA Mobile Device Management

Zgodność IT

98 %

średnich przedsiębiorstw postrzega struktury zgodności, przede wszystkim w dziedzinie ochrony danych, jako zasadniczej kwestii.

(źródło: Studie Ebner Stolz/F.A.Z.-Institut/Forsa 2016)

Firmy, które przechowują i przetwarzają dane osobowe muszą przestrzegać surowych przepisów określających sposób ich ochrony, wykorzystania i przekazywania. Każde naruszenie przepisów może zostać ukarane ciężkimi grzywnami. Kwestia zgodności IT jest więc niezwykle ważna dla każdej firmy.

Oprogramowanie G DATA wspiera użytkowników w przestrzeganiu polityki zgodności z przepisami, np. w zakresie kompleksowego zarządzania polityką, metod ochrony, takich jak antyspam z Outbreakshield, możliwości wprowadzania danych i raportowania, a także niestandardowe oferty usług.

Serwer i brama bezpieczeństwa

G DATA Serwer i brama bezpieczeństwa

"Jedną z najczęstszych przyczyn infekcji systemu przez złośliwe oprogramowanie są załączniki poczty elektronicznej oraz tak zwane Drive-by-Downloads, które występują niezauważalnie podczas odwiedzania zainfekowanej strony internetowej."

(Źródło: BSI; Die Lage der IT-Sicherheit in Deutschland 2016)

Aby ograniczyć szkody do minimum, reguła jest następująca: Silniejsze złośliwe oprogramowanie jest lepiej wykrywane w sieci. Nie czekaj na odfiltrowanie złośliwego oprogramowania w punkcie końcowym, możesz to już zrobić na poziomie serwera i bramy. W punktach tych można sprawdzić cały ruch sieciowy przechodzący przez serwery pocztowe, serwery proxy lub serwery plików. Nasze rozwiązania serwerowe i bramy chronią również te punkty końcowe w sieci, które nie posiadają odpowiedniej ochrony.

Współcześnie zabezpieczanie danych firmowych to konieczność. Złośliwe oprogramowanie jest odfiltrowywane na wczesnym etapie serwera. Dzięki temu nie przedostaje się dalej i ryzyko zainfekowania systemu jest zminimalizowane. Ten innowacyjny system bezpieczeństwa sprawia, że Twoi pracownicy nie narażają się na popełnianie błędów podczas otwierania maili z zainfekowaną treścią czy załącznikami, w których kryją się zasadzki hakerów. To sprawia, że praca jest bezpieczniejsza oraz o wiele bardziej komfortowa.

Raporty i Audyt IT

Ważnym tematem trendów w europejskich firmach jest racjonalizacja zakresu zastosowań - tutaj początkowa inwentaryzacja jest jednym z największych wyzwań.

(Źródło: Studien "IT-Trends" 2016 & 2017, capgemini)

Monitorowanie stanu bezpieczeństwa i inwentaryzacja sprzętu oraz oprogramowania wdrożonego u klientów jest wyzwaniem nawet dla doświadczonych administratorów. G DATA oferuje monitorowanie sieci, dostarczając przejrzysty menedżer raportów oraz centralną konsolę zarządzającą.

Integratorzy oraz firmy oferujące usługi IT często dbają o bezpieczeństwo wielu klientów. W tym celu firma G DATA stworzyła funkcjonalność Multi tenancy, która ułatwia Partnerom ich codzienną pracę. Dzięki możliwości obsługi wielu klientów i ich sieci z jednej instancji G DATA pozwala na oszczędność czasu i zasobów sprzętowych.

Raporty i Audyty IT dotyczące bezpieczeństwa mogą być na bieżąco generowane przez system antywirusowy. Dzięki temu o wiele szybciej zweryfikujesz poziom zabezpieczeń swoich klientów i będziesz w stanie szybko naprawić błędy. Automatyzacja takich działań jest ogromnym wsparciem dla każdego działu IT, który zajmuje się dbaniem o ochronę danych swoich klientów. Jeśli poszukujesz sprawdzonego rozwiązania, to koniecznie sprawdź nasz produkt dla biznesu. Zapewniamy wsparcie klienta w języku polskim. Zobacz nasze narzędzie i ułatw swoją pracę!

Cloud Services

G DATA Cloud

Nasz system G DATA Managed Endpoint Security łączy w sobie zalety zarządzanego rozwiązania bezpieczeństwa z gwarancją wysokiej dostępności i skalowalności. Wrażliwe dane naszych Partnerów i klientów są przechowywane w europejskich centrach danych. Przestrzegamy wszystkich aspektów ochrony danych obowiązujących w Europie, aby zapewnić zgodność z przepisami.

Wszystkie rozwiązania oprogramowania G DATA chronią Cię za pomocą technologii opartych na chmurze bezpośrednio po pojawieniu się nowych zagrożeń z Internetu. Charakterystyka szkodliwych adresów URL lub plików jest przechowywana w chmurze i porównywana do odwiedzanej strony internetowej lub pobranych plików.

Przechowywanie szczególnie ważnych danych w chronionej chmurze jest niezwykle bezpiecznym rozwiązaniem. Sprawi, że nikt nieuprawniony nie będzie miał wglądu w dane i nie będzie mógł wyrządzić szkód, na przykład poprzez kradzież informacji, zainfekowanie urządzenia, czy też przechwycenie danych logowań. Spraw swojej firmie możliwie najlepsze zabezpieczenia poprzez wykorzystanie nowoczesnego systemu G DATA Managed Endpoint Security. Zaufaj nam korzystając z kompleksowego systemu, który zabezpieczy wszystkie dane.

Naszym celem jest zarządzanie jak największą liczbą segmentów poprzez jeden centralny interfejs zarządzania - docierając do sekcji sieciowych. Dodatkowo chcieliśmy zastosować takie samo rozwiązanie bezpieczeństwa we wszystkich warstwach bezpieczeństwa, aby ujednolicić i uczynić go bardziej zrozumiałym. G DATA usatysfakcjonowała nas ofertą Endpoint Protection Business.

Christoph Stegemann

Kierownik Centrum Obsługi Informatycznej w FMO airport Münster/Osnabrück Ltd

  • AV Comparatives Business Security
  • AV Comparatives ATP Enterprise
  • AV Comparatives Business Security
  • AV Lab BEST+++
  • CheckLab BEST+++


Masz specjalne wymagania lub pytania dotyczące naszych rozwiązań sieciowych?

Zadzwoń do nas teraz +48 94 37 29 669 kliknij poniższy link. Nasi specjaliści z przyjemnością kompleksowo doradzą i opracują odpowiednią ofertę zgodnie z indywidualnymi życzeniami.

Skontaktuj się z nami

Zaufaj G DATA

Wykonany w Niemczech

Nasze oprogramowanie zabezpieczające opiera się na rygorystycznej europejskiej ustawie o ochronie danych osobowych - zapewniającej najwyższe standardy bezpieczeństwa.

Wsparcie 24/7

W siedzibie głównej w Bochum nasz zespół serwisowy i G DATA Security Labs pracują bez ograniczeń.

Kontakt