Świetny wynik G DATA ANTYWIRUS BUSINESS w teście ochrony antywirusowej

2013-09-03 10:56:01

Niezawodny niemiecki produkt przeznaczony dla klientów biznesowych powstrzymał wszystkie zagrożenia w niezależnym teście Virus Bulletin. Ochrona firmowej sieci komputerowej przed szpiegowskimi atakami jest istotnym zagadnieniem w dużych przedsiębiorstwach. Projekty, biznesplany czy bazy danych to cenna zdobycz dla przestępców i konkurencji. Na których rozwiązaniach bezpieczeństwa sieciowego mogą polegać firmy? W najnowszym porównaniu przeprowadzonym przez surowych testerów z magazynu Virus Bulletin wyróżniającym wynikiem może pochwalić się G Data AntiVirus Business.

Oprogramowanie antywirusowe w wersji przeznaczonej dla biznesu nie zostawiło jakichkolwiek szans złośliwemu oprogramowaniu blokując 100% plików użytych w teście. Dodatkowo G Data nie zaklasyfikowała błędnie żadnego zdrowego pliku jako wirusa w teście false-positive czyli poprawności określenia plików jako złośliwych. W następstwie doskonałych rezultatów osiągniętych w teście G Data AntiVirus Business został już po raz kolejny wyróżniony certyfikatem VB100.

„Otrzymana nagroda jest dla nas uznaniem naszej pracy i potwierdzeniem skuteczności najnowszych technologii nad którymi pracujemy w G Data od lat. Test ten udowadnia że oprogramowanie „Made in Germany” zapewnia kompleksowe bezpieczeństwo i efektywność.” – mówi dyrektor techniczny G Data Software Łukasz Nowatkowski. W odniesieniu do medialnych doniesień na temat inwigilacji prowadzonej w internecie przez agencje rządowe USA, Łukasz Nowatkowski widzi jeszcze większe zapotrzebowanie na rozwiązania chroniące przed cyberszpiegami. Skandal dotyczący programu PRISM zwraca uwagę na mniej rozpowszechnioną i znaną ciemną stronę sieci – szpiegostwo tak przemysłowe jak i osób prywatnych. „Rozwiązania antywirusowe muszą być skuteczne bez względu na to skąd nadchodzi zagrożenie. Czy to od hakerów czy agencji przekraczających swoje uprawnienia. Nasz firma jest pionierem jeżeli chodzi o bezpieczeństwo wrażliwych danych, już w 2011 roku podpisaliśmy zobowiązanie TeleTrust organizacji dbającej o bezpieczeństwo informacji i członka Europejskiego Instytutu Norm Telekomunikacyjnych.” Wybór oprogramowania mającego zapewnić bezpieczeństwo firmowej sieci jest dziś jedną z ważniejszych decyzji, którą powinny podjąć osoby zajmujące stanowiska kierownicze.

Werdykt ekspertów czasopisma Virus Bulletin:

„Jak zawsze, wskaźnik wykrywalności był fantastyczny i wszelkie próbki złośliwego oprogramowania zostały bez zbędnego wysiłku wykryte i unieszkodliwione. Kolejny raz G Data otrzymała nagrodę VB100.” Virus Bulletin 06.2013

Szczegóły testu:
Liczba przetestowanych rozwiązań biznesowych: 31 włączając w to G Data AntiVirus Business
Ilość złośliwego oprogramowania użytego w teście: 820 000 plików!

Test został przeprowadzony przez Virus Bulletin – www.virusbtn.com

G Data AntiVirus Business

Skuteczna ochrona antywirusowa firmowej sieci.

G Data AntiVirus to łatwa instalacja i centralne zarządzanie. Oprogramowanie może być używane wewnątrz firmowej sieci komputerowej jak i poza nią – bez względu na ilość użytkowników w sieci. Działa w tle i zapewnia ochronę przed znanymi, a nawet jeszcze nieznanymi zagrożeniami (dzięki inteligentnej heurystyce i kontroli behawioralnej) – bez zmniejszania wydajności sprzętu PC. Wszystkie procesy jak instalacja, skanowanie, aktualizacje, zmiany ustawień są kontrolowane zdalnie poprzez ManagementServer i są niewidoczne dla użytkownika stacji roboczej. Dodatkowo technologia G Data BankGuard zapewnia maksymalne bezpieczeństwo bankowości online.

  • Redukcja kosztów i czasu traconego na naprawy
  • Wysokie bezpieczeństwo systemów i danych przechowywanych na dyskach
  • Efektywna realizacja zadań pracowników i działów firmy
  • Natychmiastowy dostęp do panelu administracyjnego przez WWW
  • Niski jednostkowy koszt zakupu i wdrożenia systemu chroniącego sieć firmy
  • Pełna funkcjonalność na komputerach przenośnych po odłączeniu od sieci
  • Elastyczny model licencjonowania – instalacja serwerów w ramach licencji

Wymagania:
Klient: Windows 7, Vista, XP (tylko 32-bit), 2003 Server, Server 2008, 512 MB RAM
ManagementServer: Windows 7, Vista, XP (tylko 32-bit), 2003 Server, Server 2008, 1 GB RAM