Potężna obrona przed cyberzagrożeniami

VfL Bochum 1848: Drużyna piłkarska Bundesligi

Klient

 • Branża: klub sportowy
 • Kraj: Niemcy
 • Wielkość: 100 klientów
 • Sieć: wiele lokalizacji, w tym urządzenia mobilne

Wyzwania

 • Zastąpienie starego rozwiązania bezpieczeństwa
 • Bardziej elastyczna ochrona i administracja centralna
 • Aktualizuje i skanuje w tle bez przeszkadzania użytkownikom

Nasze rozwiązanie

 • Endpoint Protection Business, w tym zarządzanie poprawkami i Premium Support

Korzyści

 • Doskonałe wykrywanie złośliwego oprogramowania
 • Skutecznie zabezpieczona sieć
 • Aktualne łatki dla wszystkich odpowiednich aplikacji
 • Dostosowane opcje konfiguracji
 • Doskonałe wsparcie premium ze skróconym czasem reakcji

Dokładna analiza drużyny przeciwnej i jej taktyka jest częścią codziennego treningu VfL Bochum.Zaskoczenie ze strony przeciwnika jest czymś, co zespół z niemieckiego Zagłębia Ruhry chce uniknąć za wszelką cenę. Umiejętność obrony na murawie to nie jedyne czego potrzebują, legendarny klub wymaga tego również w swojej sieci IT.

Historia sukcesu działu piłkarskiego VfL (niemieckiego skrótu Associationfor Physical Exercise) rozpoczęła się już w 1949 roku, kiedy stała się niezależną częścią VfL Bochum 1848. Dzisiaj klub ma ponad 9000 członków. Wśród jego wybitnych fanów jest muzyk Herbert Grönemeyer, który jest także członkiem klubu, polityk Wolfgang Clement i aktor Armin Rohde.

Ale wielkie zaangażowanie klubu nie zależy tylko od wielu porywających sportowców i fanów; Jest to również realizowane dzięki jego strukturze informatycznej, która łączy wszystko, od administracji członków Klubu po sprzedaż biletów do sklepu dla fanów. Dzisiaj, aby chronić poufne dane klubu przed nieautoryzowanym dostępem, VfL Bochum 1848 opiera się na rozwiązaniu G DATA Endpoint Protection Business. "Po wygaśnięciu naszej starej licencji szukaliśmy nowego rozwiązania z ulepszoną ochroną przed wirusami" - mówi Billy Grömmer, IT / Administration w VfL Bochum 1848. Wtedy okazało się, że właśnie dzięki G DATA Endpoint Protection Business wraz z Patch Management, zyskaliśmy kompleksowe rozwiązanie zabezpieczające. Poszczególne moduły blokują się jak koła zębate w maszynie, dzięki temu możesz zagwarantować pełną i bezproblemową ochronę swojej infrastruktury IT. Oprócz kompleksowej ochrony przed złośliwym oprogramowaniem, G DATA wywarła również wpływ na klub dzięki kontroli urządzeń, kontroli aplikacji i kontroli zachowań, które niezawodnie chronią nawet przed nieznanymi zagrożeniami.

Wymagania bezpieczeństwa były jasne. Musi elastycznie chronić i regulować na różne sposoby poszczególne obszary infrastruktury IT klubu. Dla optymalnego przepływu pracy, na przykład, ustawienia bezpieczeństwa zarządzania członkami, muszą różnić się od ustawień w sklepie dla fanów.

Rozwiązanie trzeba było również zarządzać centralnie. "Ważne było dla nas również to, że skanowanie i aktualizacje działają w tle, aby użytkownicy nie czuli się zaniepokojeni" - mówi administrator IT. Po próbie, w której testowano nie tylko efektywność oprogramowania, ale także łatwość jego podawania, stało się to od razu widoczne. G DATA EndpointProtection Business spełnił wszystkie wymagania dotyczące litery, a rozwiązanie zostało wdrożone w VfL Bochum 1848.

Było dla nas ważne, aby współpracownicy na stacjach roboczych nie byli zakłócani lub nawet przerywani wiadomościami i aktualizacjami podczas ich pracy, a wraz z wdrożeniem oprogramowania G DATA, misja zakończona

Billy Grömmer, IT/Administrator w VfL Bochum 1848

Kompleksowa ochrona przed zagrożeniami

Od tego czasu dziesięć serwerów i 100 pracowników z działu księgowości, sprzedaży biletów, a nawet sklepu dla fanów zostało wyposażonych w rozwiązanie antywirusowe G DATA. Dzięki 100 licencjom objęta jest cała infrastruktura IT klubu, w tym nawet urządzenia mobilne. "Do 70% naszych urządzeń znajduje się na stadionie i do 30% na zewnątrz, na przykład podczas gry wyjazdowej na innym stadionie. Więc elastyczność jest ważniejsza niż ważna "- mówi Grömmer.

Ciągle aktualizowana ochrona przed wirusami i exploitami zapewnia szybkie wykrywanie i neutralizowanie zagrożeń. E-maile są sprawdzane pod kątem niebezpiecznych treści. Zapora sieciowa chroni także sieć i urządzenia przed zagrożeniami. Dzięki kontroli urządzeń i monitorowaniu zachowania komputery są chronione przed zagrożeniami, szczególnie zewnętrznymi z Internetu.

Wsparcie Premium

Wsparcie Premium G DATA zapewnia VfL Bochum 1848 dodatkowe zabezpieczenia. Dzięki temu klub czerpie korzyści ze skróconego czasu reakcji i nie tylko. Eksperci G DATA są również przygotowani na Klub jako kontakty osobiste. "To dla nas bardzo ważne, że wsparcie pochodzi z regionu i może nam szybko i bez problemów pomóc nam w rozwiązywaniu problemów", mówi Grömmer. Dzięki G DATA nie ma się co martwić ponieważ niemieckojęzyczna obsługa firmy ochroniarskiej mieści się również w centrali firmy w Bochum. "Pocieszające jest wiedzieć", mówi Grömmer.

Jak dotąd jednak Klub nie potrzebował tego wsparcia. Rozwiązanie bezpieczeństwa IT działa niezawodnie i nie było żadnych ataków od czasu instalacji. Dzięki przejrzystej strukturze interfejsu administratora, Grömmer i jego współpracownicy mogą kontrolować całą infrastrukturę bezpieczeństwa sieci.

 

Lepszy przepływ pracy

"Dzięki G DATA zyskaliśmy ważnego partnera w zakresie bezpieczeństwa IT" - mówi Grömmer - "rozwiązanie zabezpieczające chroni nas przed atakami, końmi trojańskimi i wszelkimi rodzajami wirusów". Dlatego VfL Bochum 1848 również stosuje Zarządzanie poprawkami G DATA. Automatycznie aktualizuje poprawki związane z bezpieczeństwem do innego oprogramowania, które można następnie rozwinąć w tle po uruchomieniu testowym. "Było dla nas ważne, aby koledzy na stacjach roboczych nie byli zakłócani lub nawet przerywani wiadomościami i aktualizacjami podczas ich pracy, a wraz z wdrożeniem oprogramowania G DATA misja została zrealizowana"- mówi Grömmer. Administrator IT klubu szczególnie lubi to, że wiadomości, ostrzeżenia i statystyki są wyraźnie widoczne w interfejsie administratora i że wszystko można dostosować zgodnie z potrzebami VfL. "Zarówno konfiguracja jak i działanie oprogramowania działają szybko, intuicyjnie i łatwo."

Rozwiązanie G DATA, VfL Bochum 1848, jest również dobrze chronione przed przyszłymi zagrożeniami bezpieczeństwa IT. Piłkarze z VfL na pewno wiedzą jedno: dobra obrona wymaga silnego zespołu, zarówno na polu, jak iw sieci IT.