Moritz Fiege Prywatny Browar

Fiege opiera się na “lokalnym” bezpieczeństwie IT

Klient

 • Branża: Browarnictwo
 • Kraj: Niemcy, Bochum
 • Wielkość: 30 klientów
 • Sieć: centrum danych ze środowiskiem chmurowym

Wyzwania

 • Bardzo uniwersalne zastosowanie
 • Łatwa i przejrzysta administracja
 • Ochrona zakładu produkcyjnego zintegrowanego z IT

Nasze rozwiązanie

 • G DATA Antivirus Business z obsługą Premium

Korzyści

 • Stały przegląd w G DATA Administrator
 • Niemiecki dostawca i przestrzeganie restrykcyjnych niemieckich przepisów o ochronie danych osobowych
 • Natychmiastowe wykrywanie zagrożeń i nieprawidłowości w działaniu dzięki szybkiej ocenie przez konsolę zarządzającą

Prywatny browar Moritz Fiege od zawsze wyróżniał się doskonałą jakością "made in the Ruhr area". To się opłaca, a piwa długoletniej firmy są znane poza granicami Niemiec. Jakość jest również priorytetem, jeśli chodzi o bezpieczeństwo IT firmy. Producent znalazł rozwiązanie spełniające jego wymagania w G DATA Antivirus Business.

Prywatny browar Moritz Fiege od zawsze wyróżniał się doskonałą jakością "made in the Ruhr area". Piwa wieloletniej firmy są znane także poza granicami Niemiec. Jakość jest również priorytetem, jeśli chodzi o bezpieczeństwo IT firmy. Producent znalazł rozwiązanie spełniające jego wymagania w G DATA Antivirus Business.

Prywatny browar Moritz Fiege jest tradycyjną firmą w Bochum z 140-letnią historią. Pierwszy browar z piwem słodkim został utworzony już w 1878 roku. Dziś w Bochum, piwa są nadal warzone zgodnie z tradycyjnymi metodami i naturalnymi składnikami. Podczas całego procesu jest dużo pracy rąk i oczywiście miłości do produktu.

Aby utrzymać produkcję na tak wysokim poziomie i zadowolić klientów teraz i w przyszłości, wszystkie procesy muszą współpracować bezproblemowo. Dlatego browar wykorzystuje najnowocześniejsze technologie informatyczne. Procesy biznesowe są odwzorowywane w infrastrukturze IT, dzięki czemu cały obszar parametrów jest zawsze widoczny, od zakupu surowców po logistykę i administrację. Przejrzyste operacje i stale aktualne dane pomagają firmie utrzymać konkurencyjność na rynku. Aby zachować aktualność IT, browar Moritz Fiege przeprowadził migrację do środowiska chmury. Dziś w lokalizacji firmy w Bochum znajduje się centrum danych z nowoczesną infrastrukturą serwerową, aby zapewnić szybką adaptację do nowych czynników w procesach biznesowych. Wysoka skalowalność i przejrzystość zarządzania to najważniejsze parametry, które Moritz Fiege wykorzystuje w celu wyznaczenia kursu na przyszłość. Wraz z siedzibą w Bochum Otten i Freckmann, która sama w sobie kryje udaną 40-letnią historię, Fiege stworzył infrastrukturę, w której wszystkie procesy są centralnie hostowane w chmurze. Pracownicy uzyskują do nich dostęp za pośrednictwem stacji klienckich z wbudowanym systemem operacyjnym.Aby utrzymać produkcję na tak wysokim poziomie i zadowolić klientów teraz i w przyszłości, wszystkie procesy muszą współpracować bezproblemowo. Dlatego browar wykorzystuje najnowocześniejsze technologie informatyczne. Procesy biznesowe są odwzorowywane w infrastrukturze IT, dzięki czemu cały obszar parametrów jest zawsze widoczny, od zakupu surowców po logistykę i administrację. Przejrzyste operacje i stale aktualne dane pomagają firmie utrzymać konkurencyjność na rynku. Aby zachować aktualność IT, browar Moritz Fiege przeprowadził migrację do środowiska chmury. Dziś w lokalizacji firmy w Bochum znajduje się centrum danych z nowoczesną infrastrukturą serwerową, aby zapewnić szybką adaptację do nowych czynników w procesach biznesowych. Wysoka skalowalność i przejrzystość zarządzania to najważniejsze parametry, które Moritz Fiege wykorzystuje w celu wyznaczenia kursu na przyszłość. Wraz z siedzibą w Bochum Otten i Freckmann, która sama w sobie kryje udaną 40-letnią historię, Fiege stworzył infrastrukturę, w której wszystkie procesy są centralnie hostowane w chmurze. Pracownicy uzyskują do nich dostęp za pośrednictwem stacji klienckich z wbudowanym systemem operacyjnym.

"Mieliśmy do czynienia z wyzwaniem aktualizacji naszej infrastruktury IT. Kontrola produkcji, danych klientów i innych istotnych dla biznesu danych musi być skonsolidowana i zorganizowana "- mówi o celu migracji Markus Beste, kierownik IT w prywatnym browarze Moritz Fiege. Awaria systemu informatycznego praktycznie spowolni wszystkie operacje, ponieważ wewnętrzna struktura sieci ma kluczowe znaczenie dla producenta. Dlatego ważne jest, aby centralny serwer plików, a także maszyny produkcyjne były optymalnie chronione.

Przed migracją produkty IT były używane w Fiege z indywidualnymi licencjami. I to samo dotyczyło rozwiązania bezpieczeństwa. Wymagania dotyczące nowego produktu zabezpieczającego były bardzo złożone. Musieliśmy skonczyć balansowanie pomiędzy wysoce uniwersalną użytecznością i administracją, które było tak proste i intuicyjne, jak to możliwe,”mówi Carsten Schwebel z Otten i Freckmann o profilu wymagań. "Istniał również dodatkowy wymóg, aby zakłady produkcyjne zintegrowane z IT były również skutecznie chronione".

Aspekt "Made in Germany" był dla nas bardzo ważnym priorytetem przy wyborze naszego rozwiązania bezpieczeństwa. Musimy chronić cenne istniejące dane i chcieliśmy, aby niemieckie przepisy dotyczące ochrony danych były wdrażane bez żadnych problemów.

Markus Beste, menedżer IT w prywatnym browarze Moritz Fiege

Kompleksowe zabezpieczenia, dzięki G DATA Antivirus Business

Wybór G DATA Antivirus Business był szybki. Kompleksowe rozwiązanie "Made in Germany" spełniają wszystkie wymagania browaru. Nawet zaawansowane środowiska IT mogą być zarządzane centralnie poprzez obszary sieciowe. G DATA Antivirus Business obsługuje wiele serwerów, a także klastry i heterogeniczne struktury. Pozwala to browarowi zachować swoją długo istniejącą strukturę bez ograniczania jej wykorzystania z perspektywy bezpieczeństwa. W G DATA Administrator istnieje stały przegląd pomimo heterogenicznej architektury sieci. Oprócz aspektu bezpieczeństwa prosta i bezproblemowa integracja - czyli połączenie z katalogiem aktywnym - a także możliwość szybkiego przeglądu wszystkich używanych urządzeń i ich statusu to jeszcze jedna zaleta rozwiązania.

"Aspekt "Made in Germany" był dla nas bardzo ważnym priorytetem przy wyborze naszego rozwiązania bezpieczeństwa. Musimy chronić cenne dane i chcieliśmy, aby niemieckie przepisy dotyczące ochrony danych były wdrażane bez żadnych problemów" - mówi Markus Beste. "Co więcej, G DATA Antivirus Business zaimponowała nam niesamowicie prostą administracją. W naszej firmie wdrożenie również przebiegło sprawnie i szybko, więc od samego początku mogliśmy całkowicie polegać na bezpieczeństwie."

G DATA Antivirus Business zachwycił osoby odpowiedzialne za wdrożenie w browarze Moritz Fiege nie tylko dzięki swoim właściwościom technicznym, ale także dzięki kompleksowej ochronie. W tym przypadku komponenty reaktywne i proaktywne doskonale się łączą i można zdefiniować różne zespoły bezpieczeństwa. Definicje te umożliwiają grupowanie niektórych urządzeń (produkcja, administracja itp.) i przypisywanie im określonych reguł dostępu. Zapewnia to stałą gwarancję, że można udzielić tylko autoryzowanego dostępu do tych urządzeń. Zróżnicowana infrastruktura jest również dokładnie monitorowana za pomocą dedykowanych wytycznych bezpieczeństwa na wrażliwych interfejsach - w szczególności w zakładach produkcyjnych firmy i systemach CRM. W konsoli zarządzającej administrator może szybko i pewnie wykryć nieprawidłowości w działaniu lub możliwą sytuację zagrożenia w dowolnym momencie. Markus Beste jest absolutnie zadowolony z decyzji dotyczącej rozwiązania G DATA. "Dzięki G DATA Antivirus Business jesteśmy optymalnie chronieni. Pakiet daje nam kontrolę nad całym systemem przez cały czas, skutecznie eliminując luki w procesie. "Wsparcie Premium G DATA zapewnia dodatkowe bezpieczeństwo. Nawet po migracji prywatny browar Moritz Fiege wspierany jest przez system Otten i Freckmann z certyfikatem G DATA. Moritz Fiege nie musiał już korzystać z pomocy Premium. Carsten Schwebel mówi - "wszystko w Bochum działa sprawnie, dzięki G DATA".