Transformacja cyfrowa wymaga silnego bezpieczeństwa

Dostawca rozwiązań Microsoft Cloud Decide
opiera się na rozwiązaniu bezpieczeństwa informatycznego opartym na chmurze G DATA.

Klient

 • Branża: dostawca rozwiązań w chmurze
 • Kraj: Niemcy, Kilonia
 • Portfolio produktów: rozwiązania Microsoft Cloud, takie jak Office 365, Dynamics CRM, Azure, rozwiązania bezpieczeństwa, sprzęt

Wyzwania

 • Rozwiązanie "pod klucz" z Microsoft Cloud w Niemczech
 • Komunikacja i bezpieczeństwo połączone w jeden pakiet
 • Wykrywanie szkodliwego oprogramowania na infrastrukturze IT klienta

Nasze rozwiązanie

 • Ekonomiczne oprogramowanie zabezpieczające
 • G DATA Managed Endpoint Security za pomocą rozwiązania Cloud
 • Bezpieczeństwo nawet w przypadku heterogenicznej infrastruktury klienta

Korzyści

 • Zarządzane przez Microsoft Azure G DATA Managed Endpoint Security wyłącznie z niemieckiej chmury
 • Ochrona danych z Microsoft Cloud w Niemczech
 • Pozytywne opinie klientów

Firma Dicide została założona w 2015 roku. Jest częścią Vater Group i oferuje swoim klientom planowanie strategii cyfrowych, a także szkolenia i inne powiązane usługi. Dostawca rozwiązań Microsoft Cloud sprzedaje również dwa produkty małym i średnim firmom (MŚP), aby pomóc im wypełnić lukę do cyfrowej transformacji również pod względem bezpieczeństwa: "Dicide Complete Business + Security" i "Dicide Managed Endpoint Security". Ten ostatni obejmuje zarządzany przez Microsoft Azure program antywirusowy G DATA, który zapewnia ukierunkowaną ochronę i jest częścią portfolio produktów od lutego 2017 r.

"Sposób, w jaki będziemy pracować w przyszłości" jest hasłem przewodnim misji, w którą zaangażował się Dicide. Firma z siedzibą w Kilonii w Niemczech, której celem jest ułatwienie klientom podejmowania decyzji cyfrowych, dostarczając im rozwiązania branżowe. Jako część Vater Group, która zatrudnia ponad 400 pracowników, Dicide ma silną sieć do dyspozycji i umiejętności potrzebne do spełnienia różnorodnych wymagań klientów w zakresie rozwiązań IT - i do tego na poziomie międzynarodowym.

W jaki sposób demontować przestarzałe struktury i wdrażać nowe rozwiązania techniczne w zintegrowanym cyfrowo podejściu? Agencja sportowa przyszła do pana Mathiasa Penza z tym właśnie pytaniem. Penz jest odpowiedzialny za produkty i oferty Dicide i był w stanie zaoferować swojemu klientowi produkt "Dicide Complete Business + Security". Ten pakiet rozwiązań zawiera również rozwiązanie bezpieczeństwa G DATA w Microsoft Cloud. "Dzięki rozwiązaniu bezpieczeństwa G DATA odkryto wiadomości i pliki w systemie klienta, które zostały zainfekowane złośliwym oprogramowaniem" - mówi Penz. "Teraz klient jest całkowicie zadowolony."

Zbadaliśmy wielu innych dostawców oprogramowania antywirusowego, ale zgodnie z zaleceniem Microsoftu, przyjrzeliśmy się rozwiązaniu bezpieczeństwa G DATA.

Mathias Penz

Znalezienie odpowiedniego dostawcy bezpieczeństwa IT

Aby Dicide zapewnił swój kompleksowy pakiet rozwiązań i zabezpieczeń, musi być w stanie kompleksowo chronić zróżnicowaną infrastrukturę IT, nie tylko dla dzisiejszych klientów, ale także dla przyszłych. "Jesteśmy stosunkowo młodą firmą, więc musimy upewnić się, że oferujemy różne rozwiązania i wyróżniać się na rynku" - mówi Penz. "Mamy do czynienia z MŚP, które wdrożyły niezwykle różnorodne rozwiązania. Niektóre są właściwie chronione, ale inne nie. "Celem Dicide jest zapewnienie klientom kompleksowych porad na miejscu i zaoferowanie im kompleksowego rozwiązania pakietowego. Penz mówi, że zaczyna się od analizy procesów biznesowych klienta, przechodząc do optymalizacji procesów, prowadząc ostatecznie do specjalistycznej i dostosowanej do potrzeb rekomendacji produktu. "Zasadnicze znaczenie ma dla nas ustalenie, czy w firmie klienta występują niedociągnięcia, które należy odkryć i poprawić." Wyzwanie polegało na znalezieniu odpowiedniego rozwiązania bezpieczeństwa informatycznego, które mogłoby zostać płynnie zintegrowane z istniejącym portfolio produktów Dicide. "Przebadaliśmy wielu innych dostawców oprogramowania antywirusowego, ale zgodnie z zaleceniem Microsoftu przeanalizowaliśmy rozwiązanie bezpieczeństwa G DATA. Ponieważ istniejące produkty Dicide działały również z Microsoft Cloud "podjęliśmy decyzję o zbudowaniu autonomicznego pakietu rozwiązań" - mówi Penz. "Więc natychmiast przyjęliśmy strategię dwuwarstwową. Na jednej warstwie, dzięki znacznie zwiększonemu bezpieczeństwu danych Office 365 od Microsoft Cloud a z drugiej, korzystając z rozwiązania zabezpieczającego G DATA opartego na Microsoft Azure. To był jedyny sposób na idealne dopasowanie."

Podróż jest celem

Nowe produkty "Dicide Complete Business + Security" i "Dicide Managed Endpoint Security" pojawiły się na rynku od lutego 2017 r. Przyczyna ich wydania była jasna. "Chcieliśmy uświadomić istniejącym klientom nowy pakiet, a jednocześnie przyciągnąć nowych klientów" - mówi Penz. "Po rozmowie z analizą prezentujemy im ofertę zawierającą możliwe elementy konstrukcyjne, w których ważnym elementem jest rozwiązanie bezpieczeństwa G DATA. Penz wyjaśnia, że sprowadza się do mobilizacji pracowników i promowania pakietu rozwiązań za pomocą Managed Endpoint Security opartego na Microsoft Azure. "Nasze nowo zapakowane produkty są wciąż młode i wszystko wciąż się zmienia. Ale teraz mamy potencjalnych klientów, którzy na przykład mówią nam konkretnie, że chcą konkretnego rozwiązania z Microsoft Cloud. To byliby idealni kandydaci dla naszej nowej oferty produktów "- mówi Penz.