Ochrona portfeli kryptowalut (Bitcoin i Ethereum)

2020-05-06 10:38:00

Zazwyczaj, gdy myślimy o pieniądzach, wyobrażamy sobie plik gotówki lub garść monet. Nie zastanawiamy się nad tym, jak formy płatności ewoluowały na przestrzeni wieków. W końcu dawniej najpopularniejszą formą dokonywania zakupu był handel wymienny. Za zapłatę służyły zwierzęta, przedmioty lub inne wyroby mające jakąkolwiek wartość użytkową. Dziś jesteśmy przyzwyczajeni do płatności zbliżeniowych - tradycyjnie za pomocą karty lub blikiem z użyciem smartfona lub nawet zegarka elektronicznego, tzw. smartwatcha. Nasz świat nieustannie pędzi, również w kwestii finansów. Postanowiono więc pójść o krok do przodu i tak powstały kryptowaluty. Tylko co to właściwie jest?

Najprościej tłumacząc, są to pieniądze zupełnie uniwersalne, nie podlegające pod żadne państwo ani bank centralny. Nie mają też swojej fizycznej formy a ich istnienie uwarunkowane jest istnieniem Internetu. Przepływ kryptowalut między jednym kontem a drugim odbywa się w tempie błyskawicy, niezależnie od obszaru geograficznego, na jakim się znajdujemy.

Tradycyjne transakcje wykonywane za pośrednictwem przelewu są dobre, jednak zajmują zdecydowanie za dużo czasu. Środki przelane od banku A do banku B pojawiają się na koncie dopiero następnego dnia, nie wspominając już o weekendach, podczas których w ogóle nie docierają do zainteresowanego. W przypadku transakcji zagranicznych ten czas może dodatkowo się wydłużyć. Plusem kryptowalut zdecydowanie jest szybkość ich przemieszczania się. Oprócz tego są one o wiele bardziej opłacalne dla płacącego pod względem finansowym. Prowizje pobierane za samą transakcję międzynarodową są niewielkie, w przeciwieństwie do przelewów tradycyjnych. 

Pozostaje tylko pytanie, skąd wziąć takie pieniądze? Są one generowane, wydobywane za pomocą tzw. koparek - potężnych i wymagających sprzętów komputerowych. Żeby móc z kryptowaluty korzystać, potrzebujemy specjalnego portfela, pobranego od jej producenta. Tam gromadzimy wszystkie potrzebne nam środki. Używanie jej staje się dziś coraz bardziej popularne i wiele firm sprzedających zaczyna akceptować ten sposób płacenia za zakupy. Dlatego właśnie portfele kryptowalut stają się częstym celem ataku hakerów i trzeba je objąć specjalnym zabezpieczeniem. A ponieważ działają jedynie w formie elektronicznej, dobrym sposobem zapewnienia im bezpieczeństwa jest zainstalowany na sprzęcie antywirus.

Program antywirusowy G DATA w jednym ze swoich modułów opracował nowoczesną technologię ochrony portfeli. Obejmuje on dwie najbardziej popularne kryptowaluty - Bitcoin i Ether. Zaopatrując się w program antywirusowy G DATA możesz mieć pewność, że zarówno Bitcoin, jak i Ethereum są bezpieczne na twoim komputerze. Cyberprzestępcy czają się już nie tylko na tradycyjne konta bankowe, ale również te nowoczesne. Wciąż mają jeden cel - przechwycić jak najwięcej pieniędzy. Antywirus pomoże ci uchronić się przed taką kradzieżą. Program antywirusowy G DATA to najlepszy wybór dla twojego sprzętu. Postaw na dobry antywirus.

Media:

Kontakt

G DATA Software Sp. z o.o.
Warcisława IV 2
78-400 Szczecinek

Telefon: +48 94 37 29 650
E-Mail: sales@remove-this.gdata.pl