Post Image

Kontrola rodzicielska

2020-03-26 14:53:00

Jak wiadomo, małe dzieci uczą się świata przez dotyk i wkładają do buzi wszystko, co nawinie im się pod ręce. Rodzice takiego malucha muszą zachować szczególną ostrożność, pilnować każdego jego kroku. Robią to, ponieważ troszczą się o jego zdrowie i nie chcą, żeby stała mu się krzywda. Gdy muszą podjąć decyzję, do jakiego przedszkola, a później szkoły, zapisać dziecko, nie robią tego pochopnie. Są w pełni odpowiedzialni za drugiego człowieka, jego dobro i wychowanie. Starają się zapewnić mu jak najlepszą opiekę w trosce o jego bezpieczeństwo. Ten sam cel przyświeca im, gdy pociecha zaczyna poznawać Internet.

Chociaż wielu rodziców chciałoby jak najbardziej izolować dzieci od technologii, w dzisiejszym świecie jest to niemal awykonalne. Wszelkiego rodzaju banery, reklamy, billboardy krzyczą do nas z każdej strony. Dzieci są szczególnie wyczulone na bodźce z otoczenia. W pewnym momencie życia każde z nich zacznie korzystać z urządzeń elektronicznych, takich jak telefon, tablet czy komputer. I co wtedy?

Internet jest skarbnicą wiedzy i rozrywki. Bardzo ułatwia edukację, wyczula na dźwięki, sprawia dużo frajdy. Jednak obok tych dobrodziejstw zawiera też treści nieodpowiednie, często gorszące samych dorosłych. Mimo braku złych intencji, dziecko może na nie trafić zupełnie przez przypadek, np. klikając w podany link lub intrygujący nagłówek. Teraz, dzięki G DATA, rodzice mogą odseparować dziecko od krzywdzących i niedozwolonych artykułów, filmów i stron internetowych, instalując specjalistyczny program antywirusowy.

Kontrola rodzicielska jest modułem, który nasz antywirus kieruje właśnie do rodziców dbających o swoje pociechy. Jest czymś w rodzaju filtru - oddziela tematy dobre od złych i w ten sposób ogranicza użytkownikowi komputera dostęp do stron zawierających treści nieodpowiednie, takie których dziecko nie powinno zgłębiać. Opiekun może w dowolnej chwili zmieniać ustawienia - to od niego zależy, co zostaje ukryte. Na czarną listę trafiają strony, które zawierają słowo cenzurowane w adresie, tytule artykułu, jego słowach kluczowych lub całym tekście, chyba że rodzic postanowi inaczej. Opcje zawsze można dodać, bądź odhaczyć.

Program antywirusowy G DATA w zakresie modułu kontroli rodzicielskiej pozwala również kontrolować czas, jaki dziecko spędza przed ekranem komputera. Rodzic może zatem powoli wprowadzać swoją pociechę w świat cyfrowy, dawkując mu czas spędzany w nim. W ten sposób może mieć pewność, że jego dziecko nie zachłyśnie się wirtualną rzeczywistością oraz nie jest narażone na przebodźcowanie, spowodowane zalewem informacji dzisiejszych realiów. 

W G DATA dbamy o dobro wszystkich naszych klientów, niezależnie od wieku. Dotyczy to również tych najmłodszych, którzy dopiero uczą się życia w świecie przepełnionym technologią. Nasz antywirus zapewnia szereg modułów, które mogą okazać się w tym bardzo pomocne. Program antywirusowy G DATA nie tylko zapewnia możliwość kontroli rodzicielskiej, ale też sam strzeże użytkowników, będąc dla nich cichymi ochroniarzami. Działa w tle, wychwytując wszystkie anomalie w działaniu sprzętu. Jest to najlepszy antywirus, zapewniający maksymalne bezpieczeństwo i komfort użytkowania.

Media: