Czego może nie wykryć Twój darmowy antywirus?

2022-03-31 09:24:00

Solidny antywirus jest absolutną podstawą ochrony komputera. To czego nie wykrywa antywirus darmowy z pewnością może wykryć oprogramowanie antywirusowe uznanej firmy. Dla przykładu G DATA to program, który oferuje kompleksową ochronę nawet przed najnowszymi zagrożeniami. Nieprzypadkowo tak duża liczba właścicieli firm decyduje się na tę ochronę. Przeczytaj dlaczego jest to dobre oprogramowanie antywirusowe.

Oprogramowanie antywirusowe – dlaczego płatne jest lepsze niż darmowe?

Informacje z różnych źródeł wskazują na to, że w ciągu jednego dnia powstaje około 30 – 50 tysięcy wirusów komputerowych. Praktycznie mało kto wyobraża sobie aktualnie korzystanie z komputera bez programu antywirusowego. Wiele osób decyduje się na płatne wersje antywirusów. Dzieje się tak między innymi z tego powodu, że darmowe oprogramowanie antywirusowe bardzo często koncentruje się jedynie na wybranych typach wirusów. W związku z tym nie chroni na przykład przed atakami phishingowymi.

Użytkownicy darmowego oprogramowania antywirusowego mogą zatem być ofiarami wyłudzenia danych, SPAMU, a także ataków z zewnątrz. Wersje darmowe programów są również bardzo często wykorzystywane jedynie do użytku domowego. W sytuacji, gdy mamy do czynienia z bezpieczeństwem przedsiębiorstwa, warto zdecydować się na wersję płatną.

To, czego nie wykrywa antywirus darmowy, a jest wykrywalne za pomocą płatnego oprogramowania antywirusowego może sprawić, że firma nie straci ogromnej liczby informacji, pieniędzy, bądź też nie wpadnie w kłopoty z prawem. Bardzo często bowiem cyberprzestępcy wykorzystują złośliwe oprogramowanie w taki sposób, że firmy tracą dane swoich klientów, kontrahentów, środki finansowe, a także wiele cennych informacji.

Dla przykładu oprogramowanie antywirusowe G DATA łączy w sobie innowacyjność, bezproblemowe bezpieczeństwo i ochronę przed wirusami szyfrującymi. Technologia, która wykorzystuje sztuczną inteligencję, a także analizę zachowania do wykrywania zakamuflowanego i nieznanego wcześniej oprogramowania sprawia, że urządzenie jest bardzo skutecznie chronione. Nawet przed najnowszymi zagrożeniami.

Dodatkowo technologia ochrony sprawdza, czy w aplikacjach nie pojawiają się luki, a także zamyka główny punkt dostępu do złośliwego oprogramowania. Jeżeli dodamy do tego, że bezbłędnie wykrywane są za pomocą G DATA wszelkie ransomware i zatrzymywany jest proces szyfrowania, można stwierdzić, że to naprawdę skuteczne oprogramowanie antywirusowe.

Darmowy antywirus 2022 kontra oprogramowanie antywirusowe G DATA

Jedną z największych wad darmowego oprogramowania antywirusowego jest fakt, że wykrywa ono zagrożenia, które zdążyły już sporo zaszkodzić zarówno osobom prywatnym, jak i firmom. Wersje darmowe programów, które zapewniają bezpieczeństwo komputerom, unieszkodliwiają bowiem jedynie znane wirusy. Robią to na podstawie baz sygnatur. Tymczasem wersja płatna G DATA oznacza proaktywną ochronę. Dla każdej osoby, która chce być na bieżąco z bezpieczeństwem swojego prywatnego urządzenia bądź też urządzenia swojej firmy takie oprogramowanie jest niezbędne.

Nawet najlepsze antywirusy 2022, o których można sporo przeczytać w rozmaitych rankingach nie oferują tak dobrego wsparcia technologicznego jak płatna G DATA. Gdy dodamy do tego, że darmowe oprogramowanie antywirusowe zapewnia tylko podstawową ochronę, a więc nie zawiera między innymi: Firewall’a, AntiSpam’u oraz AntiPhishingu, a także nie chroni bankowości, nie dziwi fakt, dlaczego tak wiele osób decyduje się na oprogramowanie płatne.

G DATA wykrywa to czego nie wykrywa antywirus bezpłatny. Poza tym w przypadku przedsiębiorstw korzystanie z darmowego oprogramowania antywirusowego jest zwyczajnie nierozsądne. Firmy powinny bowiem zwracać szczególną uwagę na bezpieczeństwo przechowywanych informacji.

Czego nie wykrywa darmowe oprogramowanie antywirusowe na urządzeniach mobilnych?

Darmowe oprogramowanie antywirusowe na urządzenia mobilne, takie jak na przykład smartfony lub tablety wykazuje braki podobne do tych, które towarzyszą darmowym programom antywirusowym przeznaczonym na komputery osobiste. W związku z tym antywirusy, za które nie musisz płacić, chronią jedynie przed podstawowymi zagrożeniami, czyli takimi, które są już powszechnie znane.

Jeżeli zatem za pomocą urządzenia mobilnego logujesz się między innymi do bankowości online, bądź też przechowujesz w pamięci telefonu albo w chmurze cenne informacje (tym bardziej firmowe), koniecznie powinieneś skorzystać z płatnej wersji antywirusa. Nawet najlepszy darmowy antywirus z 2021 roku nie będzie w stanie zapewnić Ci bowiem tak kompleksowej ochrony urządzeń mobilnych. W tej sytuacji również polecamy skorzystanie z oprogramowania G DATA.

Oprogramowanie antywirusowe to wydatek, na którym nie warto oszczędzać. Tym bardziej, że dobry program antywirusowy wcale nie musi kosztować sporo. Bardzo często ograniczenia darmowych antywirusów sprawiają, że zarówno firmy, jak i osoby prywatne narażone są na bardzo duże straty. Dobry antywirus to zatem taki, który wykrywa wszelkie możliwe zagrożenia zarówno na komputerach, jak i urządzeniach mobilnych. 

Media: