Cyberbezpieczeństwo - Co druga osoba zwraca uwagę na lokalizację dostawcy usług bezpieczeństwa IT

2022-03-21 13:06:00

Badanie G DATA pokazuje, że lokalizacja firmy jest bardzo ważna, zwłaszcza dla rodzin.

Wybierając rozwiązanie z zakresu cyberbezpieczeństwa, konsumenci zwracają szczególną uwagę na lokalizację dostawcy, potwierdza to aktualne badanie “Cyberbezpieczeństwo w liczbach” przeprowadzone przez G DATA. Szczególnie rodziny i młodzi ludzie poniżej 30 roku życia przywiązują wagę do kraju pochodzenia producenta.

Przy wyborze dostawcy rozwiązań z zakresu bezpieczeństwa IT ważną rolę odgrywa lokalizacja. W bieżącym badaniu “Cyberbezpieczeństwo w liczbach” przeprowadzonym przez G DATA we współpracy z firmą Statista co druga osoba stwierdziła, że lokalizacja dostawcy usług związanych z bezpieczeństwem w sieci jest dla niej ważna. Taka opinia ma wysoki poziom wśród osób posiadających dużą wiedzę z zakresu bezpieczeństwa IT. Trzy czwarte respondentów twierdzi, że lokalizacja jest dla nich istotna. Ta grupa osób doskonale zna istniejące zagrożenia i dlatego może realnie ocenić wpływ lokalnych władz na dostawce i jego produkty.

Wybierając rozwiązanie z zakresu cyberbezpieczeństwa, warto zwrócić uwagę na lokalizację producenta. Jeśli firma zapewniająca ochronę w sieci ma swoją siedzibę na terenie Unii Europejskiej, lepiej zna aktualne wymogi prawne i odpowiednio je wdraża. Trudno stwierdzić, czy taki sam lub podobny poziom wiedzy występuje w przypadku producentów z innych, pozaeuropejskich krajów.

Tim Berghoff
Specjalista ds. bezpieczeństwa w G DATA

Młodzi ludzie zwracają uwagę nie tylko na zakres świadczonych usług

Z badania wynika, że szczególnie młodzi ludzie i rodziny zwracają uwagę na lokalizację danego producenta. Ponad 60 procent osób poniżej 30 roku życia zgodziło się ze stwierdzeniem, że miejsce pochodzenia firmy ma dla nich znaczenie. Wśród rodzin odsetek ten wynosi prawie 59%. Ochrona własnej tożsamości w internecie oraz danych członków rodziny wydaje się być dla nich bardzo ważna, dlatego zwracają uwagę nie tylko na zakres działania usług zabezpieczających, takich jak firewall i ochrona antywirusowa, ale także na siedzibę firmy.

Opracowanie "Cyberbezpieczeństwo w liczbach" 

Badanie "Cyberbezpieczeństwo w liczbach" charakteryzuje się dużą ilością informacji i szczegółową metodologią. W ramach reprezentatywnego badania online na temat bezpieczeństwa IT w kontekście zawodowym i prywatnym eksperci z firmy Statista przeprowadzili ankietę wśród ponad 5000 pracowników. Dzięki wielkości próby, która znacznie przekracza zwykłe standardy branżowe, prezentowane wyniki mają solidną podstawę i są wiarygodne.

Media:

Kontakt

G DATA Software Sp. z o.o.
Warcisława IV 2
78-400 Szczecinek

Telefon: +48 94 37 29 650
E-Mail: sales@remove-this.gdata.pl