Post Image

Certyfikat ECSO Cybersecurity Made in Europe przyznany firmie G DATA

2021-05-27 12:48:00

Potwierdza to zaufanie do europejskich dostawców usług w zakresie IT security

G DATA CyberDefense stała się jedną z pierwszych firm zajmujących się bezpieczeństwem, które otrzymały znak Cybersecurity Made in Europe od European Cyber Security Organisation (ECSO). Znak  aprobaty wzmacnia wiarygodność europejskich producentów zabezpieczeń oraz tzw. europejską autonomię cyfrową. G DATA jest godnym zaufania i niezawodnym producentem rozwiązań z zakresu bezpieczeństwa IT, a nagroda stanowi uznanie dla jej gwarancji „No Backdoor”.

Etykieta ECSO Cybersecurity Made in Europe nadaje firmie G DATA europejską pieczęć firmy godnej zaufania zajmującej się bezpieczeństwem IT. Pieczęć reprezentuje wysokie wymagania dotyczące ochrony i bezpieczeństwa danych w UE. Agencja Unii Europejskiej ds. Cyberbezpieczeństwa (ENISA) opracowała kompleksowe wymagania bezpieczeństwa, których przestrzeganie ma zasadnicze znaczenie dla uznania produktów i oferowanych usług za bezpieczne.

Znak ECSO jest kontynuacją na poziomie europejskim tego, co inicjatywa IT Security Made in Germany (ITSMIG) rozpoczęła dawno temu. Zawiera również deklarację „No Backdoor” i zobowiązuje producentów rozwiązań bezpieczeństwa IT do przestrzegania wysokich europejskich standardów bezpieczeństwa oraz do wdrażania wymogów prywatności wynikających z RODO.

Cieszymy się, że otrzymaliśmy oznaczenie ECSO i zostaliśmy obdarzeni zaufaniem. Zaufanie jest najważniejszym elementem budowania długoterminowych relacji dla nas i dla naszych klientów.

Ralf Benzmüller
Executive speaker w G DATA Security Labs

Posiadacze znaku ECSO spełniają następujące kryteria

  • siedziba firmy znajduje się w Europie
  • większość pracowników jest zatrudniona w Europie
  • głównym rynkiem jest Europa
  • zgodność z 12 podstawowymi wymaganiami bezpieczeństwa określonymi przez ENISA jako niezbędne, aby produkty i usługi w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych mogły być uznane za bezpieczne – sprawdź wymagania

G DATA spełnia wszystkie powyższe kryteria. Firma zajmująca się cyberochroną bada i rozwija wszystkie swoje rozwiązania i usługi w zakresie bezpieczeństwa wyłącznie na terenie Niemiec, w swojej centrali w Bochum.

Firma G DATA była jednym z uczestników inicjatywy IT Security Made in Germany (ITSMIG) stowarzyszenia TeleTrusT. „Wciąż jesteśmy mocno zakorzenieni w tradycji ITSMIG” - mówi Ralf Benzmüller. „Dzięki oznaczeniu ECSO mamy teraz szansę wiarygodnie przedstawić nasze wartości również w Europie. W naszym oprogramowaniu nie ma miejsca dla backdoorów ”.

Media: