Post Image

Bezpieczny menedżer haseł

2020-03-12 13:27:00

Zapewne pamiętasz jeszcze, jak wyglądał świat i praca wszelkiego rodzaju instytucji zanim komputery na dobre weszły do naszego życia. Masa papierów, teczek, dokumentów posortowanych i poukładanych w odpowiednich kombinacjach. Przypomnij sobie zatem standardową wizytę w najbardziej przyziemnym z miejsc - przychodni medycznej. Po krótkiej wymianie uprzejmości i przedstawieniu problemu, miła pani z recepcji udawała się do wielkiego na całą ścianę regału z tajemniczymi szufladami w poszukiwaniu kartoteki. W pocie czoła przebijała się przez wszystkie nazwiska, by dotrzeć do świętego Graala - twojej karty medycznej. 

W każdej z tych kart znajdowała się cała masa danych, począwszy od podstawowych informacji identyfikacyjnych a skończywszy na szczegółach wszystkich przebytych chorób. Raczej nikt nie chciałby, żeby taka teczka znalazła się w niepowołanych rękach. Teraz pomyśl sobie, ile informacji o tobie gromadzi twój komputer.

Jedynie dobry antywirus w pełni chroni je przed wyciekiem na światło dzienne. Konto na Facebooku, Instagramie, YouTube, Google, Blogspot (wszyscy mieli, każdy się wstydzi)… i wiele, wiele innych. Części z nich być może nawet już nie pamiętasz, część może była założona pod wpływem chwili, żeby np. dostać jakiś rabat - jasne, ty nigdy tak nie zrobiłeś. Każde z tych kont to oczywiście osobne hasło, długie i skomplikowane, prawda? Jeśli stosujesz się (a na pewno stosujesz) do wszystkich wymogów bezpiecznych haseł, tzn. używasz wielkich i małych liter, cyfr oraz znaków specjalnych, to zapamiętanie ich wszystkich graniczy z cudem. Tutaj na pomoc przychodzi antywirus i menedżer haseł - dobrze zaszyfrowane urządzenie, które skrywa dostęp do wszystkich twoich haseł, jak regał zawierający tysiące danych pacjentów. Każde z nich jest dobrze zabezpieczone i leży w ukrytym miejscu, gotowe do użycia, gdy tylko tego potrzebujesz. Program antywirusowy G DATA posiada go w swojej ofercie.

Mając jeden kluczyk, otwierasz wszystko. Wszystkie hasła - karty - są dostępne na wyciągnięcie ręki, dlatego tak ważne jest, aby główne hasło samego menedżera było naprawdę silne. W końcu nie chcemy, żeby wstydliwe choroby dziesiątek, a może nawet tysięcy pacjentów stały się powszechnie znane. Wbrew pozorom jest to faktycznie bezpieczne rozwiązanie. A przede wszystkim szalenie wygodne. G DATA zadbała o to, by użytkowanie naszego antywirusa było bardzo komfortowe dla klientów. Logując się gdziekolwiek, wystarczy pamiętać tylko jeden kod a wszystko inne wybierzesz z wcześniej zabezpieczonej listy. 

W G DATA dokładamy wszelkich starań, by w łatwy i przyjemny sposób chronić dane użytkowników. Każdy z modułów, jakie nasz program antywirusowy posiada w swojej ofercie, został specjalistycznie opracowany i skutecznie odpowiada potrzebom nawet najbardziej wymagających osób. Antywirus G DATA chroni twoje hasła i dane, ułatwiając i umilając przy tym korzystanie z twojego urządzenia.

Media: