Post Image

BankGuard dla bezpiecznej bankowości i zakupów

2020-04-15 16:04:00

Nowe buty, ubrania, części samochodowe - kto nie uwielbia kupować online? Zwłaszcza w sezonie wyprzedaży, gdzie z każdej strony zasypywani jesteśmy ogromem atrakcyjnych ofert i najchętniej weszlibyśmy w posiadanie wszystkiego, bez ograniczeń. W końcu nikt nie lubi czuć się ograniczony. Jednak hakerzy wraz ze swoimi złośliwymi oprogramowaniami tylko czyhają na jakiś nasz błąd, by móc wyłudzić od nas pieniądze. Moment płacenia za zakup w Internecie zawsze jest dla nas stresujący. Dawniej zielona kłódeczka przy adresie strony internetowej była dla nas wyznacznikiem bezpieczeństwa. Dziś jednak cyberprzestępczość jest tak rozwinięta, że trudno się przed nią bronić zwykłemu użytkownikowi. Jak zatem zabezpieczyć się na wypadek kradzieży?

Odpowiedzią na to pytanie jest dobry program antywirusowy. Antywirus G DATA posiada wbudowany moduł BankGuard, zapewniający bezpieczeństwo bankowości i zakupów za pośrednictwem stron internetowych. Wykrywa wirusy w czasie rzeczywistym i są one niezależne od tych, jakie system znał do tej pory. Znaczy to mniej więcej tyle, że technologia BankGuard nie sugeruje się bazą wirusów, które już wcześniej zdążył wykryć i unieszkodliwić, a szuka zupełnie nowych zagrożeń. Integruje się z przeglądarką internetową, co umożliwia wykrycie coraz to nowszych niebezpieczeństw. 

Nasze banki najczęściej atakowane są przez trojany bankowe - podstępne i nienawistne, kradną poufne dane i próbują przejąć kontrolę nad finansami użytkowników. Robią to w sposób naprawdę perfidny: starają się przechwycić dane wpisywane na klawiaturę, okradają z informacji zawartych w plikach komputerów. Oprócz tego mogą zagnieździć się w naszych telefonach i przechwytywać wiadomości od banku, wraz z hasłami jednorazowego dostępu. Ogólnie rzecz biorąc, podejmują próby oszukania antywirusa. Program antywirusowy G DATA i jego niezawodne skanery stają im na przeciw. Wykrywają próby infekcji a skażony obszar pamięci zastępują bezpieczną jego kopią.

Skąd pewność że program antywirusowy G DATA to dobry antywirus? Potwierdzają to wszystkie nagrody zdobyte podczas testów niezależnych testerów. Został wyróżniony spośród innych programów jako ten skutecznie działający, nie wpływający w żaden negatywny sposób na wydajność sprzętu. Dzięki niemu zakupy online stają się bezpieczne a użytkownicy nie muszą obawiać się utraty swoich pieniędzy. Antywirus G DATA to najlepszy wybór dla wszystkich, którym zależy na maksymalnej ochronie.

Media: