Zarządzanie urządzeniami w panelu Moja G Data

Kod błędu: Ostatnia modyfikacja: 2024-03-13 13:17:57
System operacyjny:  Windows: AntiVirus, InternetSecurity, TotalSecurity Produkty:

Zarządzanie urządzeniami w panelu Moja G Data

 

Po dodaniu licencji do konta Moja G Data zyskujesz dostęp do funkcji zarządzania urządzeniami. Umożliwia ona:

  • Przeglądanie listy chronionych urządzeń: Możesz sprawdzić, które urządzenia są chronione Twoją licencją G Data, a także zobaczyć ich rodzaj (Windows/Mac/Android/iOS), status ochrony, wersję i datę ostatniej aktualizacji.
  • Sterowanie przypisaniem licencji: Możesz przenosić licencję pomiędzy urządzeniami oraz zwalniać ją z nieużywanych lub usuniętych systemów.

 


Dla wybranej licencji kliknij przycisk Zarządzaj urządzeniami.

Ukaże Ci się lista nazw urządzeń, na których została aktywowana Twoja licencja. Możesz dezaktywować te, z których nie zamierzasz więcej korzystać, dzięki czemu zwolnisz miejsce dla nowych urządzeń, które chcesz objąć ochroną.

⚠ Każda nowa instalacja systemu Windows zostanie rozpoznana jako kolejne urządzenie, nawet jeżeli nie zmienisz fizycznie komputera. Pamiętaj aby zwolnić poprzedni system z licencji, aby móc użyć jego miejsce ponownie.

Jeśli potrzebujesz dezaktywować licencję, przesuń odpowiedni suwak na wyłaczoną pozycję. Od tej chwili program nie będzie mógł wykonywać aktualizacji sygnatur wirusów oraz wszystkie jego moduły ochronne zostaną wyłączone.

Gdy aktywujesz kolejną instalację programu, nowe urządzenie automatycznie pojawi się na liście.

 


Pytania i odpowiedzi

Przy urządzeniu widzę komunikat "Uruchom oprogramowanie, aby aktywować urządzenie". Co dokładnie mam wykonać?

Program uzyska aktywację automatycznie , gdy urządzenie będzie uruchomione i będzie miało dostęp do Internetu. Możesz wymusić też aktywację manualnie poprzez uruchomienie aktualizacji sygnatur wirusów w programie. W tym celu naciśnij symbol aktualizacji  przy prawej krawędzi okna programu.

Dezaktywowałem urządzenie na moim koncie i usunąłem je całkowicie z listy, a jednak po czasie ponownie się ono pojawiło. 

Tak długo jak program jest zainstalowany i ma wprowadzone poprawne dane dostępu do licencji, będzie się zgłaszał do zarządzania urządzeniami na Twoim koncie w Moja G DATA. Możesz pozostawić urządzenie na liście jako dezaktywowane, albo odinstalować program G DATA z urządzenia lub zmienić dane dostępu do licencji.  

 

 


Twoja ocena

Czy ten artykuł był pomocny?

Dziękujemy!