G DATA VPN

Bezpieczne oprogramowanie VPN, które pozwala zachować anonimowość w internecie

Product Boxshot

Chroń swoją aktywność online przed nieuprawnionym dostępem

Nie ma nic cenniejszego, niż Twoje prywatne dane. Jednak cyberprzestępcy nie są jedynymi, którzy interesują się Twoją aktywnością w sieci. Im bardziej nasze życie staje się cyfrowe, tym bardziej wartościowa jest wiedza na temat zachowania w internecie, zarówno dla korporacji, jak i instytucji rządowych. Sieci publiczne, dzięki którym cyberprzestępcy mają łatwy dostęp do niezaszyfrowanych danych nie są już jedynym zagrożeniem dla użytkownika. Niebezpieczeństwo zaczyna się w domu, gdzie Twoja aktywność online staje się twardą walutą dla krajowych i międzynarodowych grup interesów.

G DATA, dzięki swoim rozwiązaniom, od lat dostarcza gwarancję najlepszej ochrony. Rządowe narzędzia do inwigilacji traktowane są jako zwykłe, złośliwe oprogramowanie, które jest skutecznie blokowane. Aby zapewnić Ci pełną anonimowość idziemy o krok dalej - teraz G DATA VPN daje Ci możliwość ochrony Twojej aktywności przed dostępem osób nieupoważnionych. Nasza aplikacja wykorzystuje szyfrowane połączenie VPN, aby zamaskować Twój adres IP i chronić wszystkie przychodzące i wychodzące dane przed ciekawskim spojrzeniem obcych

 

 

130.611 zarejestrowanych przypadków

przestępczości komputerowej w 2020 roku – a trend rośnie. (Źródło: Federalne Biuro Policji Kryminalnej)

Czym jest VPN?

VPN to skrót od Virtual Private Network, czyli wirtualna sieć prywatna. Ta usługa umożliwia maskowanie adresu IP urządzenia, z którego korzystamy i nawiązanie szyfrowanego połączenia z internetem. Po aktywacji Klienta VPN, cała Twoja aktywność online pozostaje anonimowa. Dzięki temu pozostajesz praktycznie niewidzialny dla hakerów, firm zbierających dane użytkowników oraz agencji rządowych. Ponadto VPN daje możliwość omijania fałszywych treści, ograniczenia dostępu do stron internetowych i cenzurę. Wystarczy jedno kliknięcie, aby przenieść swój adres IP do kraju, którego dane ograniczenia nie dotyczą.

 

Kogo interesują Twoje dane?

  1. Hakerzy

    Jeśli cyberprzestępcy uzyskają dostęp do Twoich danych osobowych, możesz ponieść straty osobiste i finansowe. Włamywacze mogą zająć Twoje konto bankowe, pocztę elektroniczną, czy konta w mediach społecznościowych, co spowoduje kradzież pieniędzy, osobistych danych i tożsamości.

  2. Cyfrowi giganci

    Reklamodawcy mają interes w tym, aby dowiedzieć się jak najwięcej o zachowaniu użytkowników w sieci. Duże korporacje digitalowe wykorzystują ten fakt i zarabiają mnóstwo pieniędzy sprzedając dane, które użytkownicy dobrowolnie ujawniają przebywając w sieci, np. poprzez korzystanie z określonej przeglądarki internetowej.

  3. Organy państwowe

    Instytucje państwowe i agencje wywiadowcze są bardzo zainteresowane monitorowaniem nawet zwykłych ludzi. Jeśli zbytnio naruszą prywatność użytkownika, jego dane mogą zostać wykorzystane w sposób, na który nie ma on wpływu.

30%

respondentów twierdzi, że ktoś niepowołany uzyskał dostęp do jednego z ich kont internetowych w ciągu ostatnich 12 miesięcy (2020 r., źródła: BSI, ProPK)

Organizacje i nagrody

Najczęściej zadawane pytania