O nas
Historia

Historia G Data Software Sp. z o.o.

G Data Software Sp. z o.o. powstała w 1995 roku. Początkowo działała pod nazwą LTP Media Software – G DATA Software Sp. z o.o.

Od początku firma brała udział w międzynarodowych targach informatycznych m.in. Softarg ’95. W ofercie handlowej pojawił się program AntiVirenKit 5, stale ulepszany o najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne. Do sprzedaży wprowadzono również niezwyklefunkcjonalny program adresowy o nazwie AMASYS, a następnie program szyfrujący – TopSecret 1.2.

Koniec lat 90-tych to czas narodzin wielu ciekawych pomysłów jak i dynamicznego rozwoju firmy, która postawiła na unowocześnianie wcześniej prowadzonych na rynek produktów. Przyjęto również, do dziś aktualną, nazwę G Data Software Sp. z o.o.

W roku 2002 do G Data wprowadziła do sprzedaży kolejne produkty: FotoOffice – przeglądarkę zdjęć i grafiki oraz Koktajlbar – leksykon z ponad dwutysięczną bazą przepisów na koktajle. Produkty te miały premierę na targach Infosystem i osiągnęły sukces na skalę europejską.

W tym samym roku program Power AdressManager 2001 otrzymał tytuł LIDERA RYNKU 2002, jako najlepszy w Polsce program do zarządzania bazą danych o klientach działów handlowych, marketingu oraz sekretariatów.

Latem 2002 roku udostępniono bezpłatną wersję kolejnego programu do ukrywania katalogów i całych dysków – SekretNIK.

W marcu 2003 w ofercie G Data pojawił AntiVirenKit 12 Professional, który od początku roku zwyciężył w dziesięciu testach programów antywirusowych, w tym również w teście przeprowadzonym przez niezależną organizację av-test w Magdeburgu. AVK 12 otrzymał ponadto dwie nagrody “Virus Bulletin” za 100% wykrywalność.

W kwietniu 2003 roku program FotoOffice otrzymał nominację do Godła Teraz Polska, a w maju zdobył tytuły Lidera Rynku 2003 i Euro Leader 2003, jako najlepsza w Polsce i Europie przeglądarka plików graficznych.

Na początku maja 2003 zaprezentowana została nowa wersja polskiego programu szyfrującego TopSecret Next Generation, która umożliwia przechowywanie informacji w zaszyfrowanym Wirtualnym Sejfie (dysku) oraz szyfrowanie wiadomości wysyłanych pocztą elektroniczną.

Także w maju, podpisane zostały przez G Data umowy handlowe z California Computer (obecnie Action) i siecią sklepów Vobis Microcomputer.

Kolejne lata to ciągłe rozwijanie oferty oprogramowania i sieci dilerskich, w tym nawiązanie współpracy z dystrybutorami ABC DATA i Tech DATA.

W roku 2007 G Data cieszyła się już stabilną pozycją na rynku związanym z bezpieczeństwem IT. Wyróżniano ją nie tylko za nowatorskie rozwiązania, ale i skuteczność. G Data TopSecret NextGeneration 4.0, najnowszy program do szyfrowania danych na dysku, jest obecnie najbardziej zaawansowanym narzędziem w Polsce i Europie. Uznanie zyskał także FotoOffice 2007, program zarządzający plikami graficznymi, posiadający funkcje wysyłania zdjęć do fotolabów.

Oferta firmy w roku 2007 poszerzyła się o kolejny produkt antywirusowy G Data TotalCare, który gwarantuje użytkownikom najwyższej jakości ochronę danych, znajdujących się w komputerze.

Rok 2008 to dla G Data Software rok kolejnych premier, nagród i dalszego rozwoju. G Data AntiVirus wygrywa w teście magazynu Computerbild, w Polsce program G Data InternetSecurity po raz kolejny zostaje uznany przez redakcje miesięcznika PC Format za najlepszy pakiet do ochronny.

Na targach CeBIT 2008 firma prezentuje takie produkty, jak przeznaczony do ochrony komputerów przenośnych G Data NotebookSecurity, a także G Data ClientSecurity – wzbogacone o firewall, kompleksowe rozwiązania zabezpieczające firmowe komputery.

W roku 2009 wprodzadzono do oferty G Data NotebookSecurity opraz programowanie antywirusowe przeznaczone dla użytkowników mobilnych (G Data InternetSecurity dla Netbooków)

Rok 2010 to już 15-lecie spółki polskiej

G Data Software AG, z siedzibą w Bochum, jest innowacyjną i szybko rozwijająca się firma software, koncentrującą się na rozwiązań bezpieczeństwa IT. Firma jako specjalista w dziedzinie zabezpieczeń internetowych i pionier ochrony komputerów przed wirusami posiada ponad 20 letnie doświadczenie. Dynamiczny rozwój założonej w 1985  roku firmy w Bochum zapoczątkował pierwszy program antywirusowy G Data AntiVirusKit. Firma obecnie świętuje swoje 25 letnie urodziny.

G Data Software jest jedną z najstarszych firm w świecie. Od ponad pięciu lat żaden inny europejski producent programów zabezpieczających nie zdobył takiej ilości nagród. Jako lider w jakość ochrony antywirusowej, G DATA w swoich programach łączy najlepsze technologie bezpieczeństwa na świecie. Przykładem jest technologia podwójnego skanowania z dwoma niezależnymi skanerami antywirusowymi i natychmiastową ochroną OutbreakShield. Obecnie rozwiązania G DATA dostępne są w ponad 60 krajach.

1985 – Pierwszy impuls do założenia G Data SoftwareStudenci Informatyki Kai Figge i Frank Kuhn dzięki dostępnej technologii i możliwości posiadania komputera w domu prowadzą prace nad rozwojem swoich programów.

1986 – Pierwszy krok G Data. Podczas targów CeBit, G Data przedstawia pierwszą koncepcję ochrony ówczesnych komputerów „ATARI” przed wirusami.

1987 – G Data rozwija wiele innowacyjnych programów na ATARI ST, w tym pierwszy na świecie program do ochrony przed wirusami G Data AntiVirusKit.

1990 – Pierwszy komercyjny program antywirusowy AntiVirenKit firmy G Data Software. Przy rosnącym znaczeniu bezpieczeństwa dalszy rozwój oprogramowania G Data dla systemu MS-DOS Programiści firmy G Data jako pierwsi tworzą program antywirusowy.

1991 – G Data oferuje szeroką gamę programów na ATARI ST.

1992 – Obok programów antywirusowych, G Data licznie rozwija aplikacje dla systemu MS DOS i Windows. Innowacją jest program GepRout – pierwsza aplikacja do planowania trasy z interaktywną mapą.

1995 – otwarcie w Polsce pierwszego zagranicznego oddziału G Data

1998 – ponad 1 milion sprzedanych programów. PowerRoute jest najbardziej udanym programem prezentującym mapę Niemiec.

2000 – przekształcenie G Data do spółki akcyjnej gdzie akcjonariuszami pozostają pracownicy. Dzisiaj większość akcji wciąż należy do pracowników i założycieli firmy.

2001 – Wprowadzenie na rynek nowych programów dla biznesu G Data Enterprise.

2002 – G Data staje się pierwszym producentem technologii równolegle wykorzystującej dwa silniki skanujące – DoubleScan

2003 – debiut G Data na Japońskim rynku

2004 – prezentacja innowacyjnego programu G Data InternetSecurity

2005 – Pierwsze na świecie rozwiązanie wykorzystujące technologię opartą o model chmury. OutbreakShield w rzeczywistym czasie zapewnia ochronę
przed nieznanymi zagrożeniami.

2006 – poziom szkodliwego oprogramowania nadal rośnie. G Data zapewniając swoim Klientom najwyższy poziom bezpieczeństwa uruchamia cogodzinne aktualizacje baz sygnatur wirusów.

2007 – Premiera nowego produktu G Data TotalCare. Program G Data Intenrnet Security zdobywa pierwsze miejsce rankingu konsumenta.

2008 – G Data wdraża specjalne rozwiązanie do ochrony komputerów przenośnych. G Data Noteobook Security łączy w sobie ochronę antywirusową,archiwizację i technologię szyfrowania.

2009 – Programy G Data sa dostępne na całym świecie w ponad 60 krajach. Jesteśmy obecni na rynkach Ameryki południowej, Rosji, Republiki Południowej Afryki, i Chinach przynosi dalszy sukces w rozwoju firmy.

2010 – G Data świętuje 25 urodziny. Premiera G Data EndpointProtection na targach CeBIT