G DATA znowu na topie podczas testu AV-TEST

2020-08-21 14:56:00

Wyniki najnowszego testu znowu nam sprzyjają - zyskujemy certyfikat AV-TEST i trafiamy do czołówki najlepszych programów antywirusowych. Tym razem w kategorii rozwiązań dla użytkowników domowych na urządzenia mobilne z systemem Android. Jak wykazało badanie, antywirus G DATA posiada wykrywalność zagrożeń w czasie rzeczywistym na poziomie 99,9% i zyskuje tym samym wynik powyżej średniej dla wszystkich testowanych mobilnych antywirusów na poziomie 96,9%. W konkurencji bezpieczeństwa nie mamy sobie równych.

Co ważne, test potwierdził, że program antywirusowy G DATA zupełnie nie wpływa na wydajność urządzenia, nie spowalnia jego pracy a użytkowanie w tle nie powoduje żadnych negatywnych skutków dla długości życia baterii. Pochwalić możemy się również brakiem fałszywych alarmów tzw. false positive. Doskonały wynik na poziomie 0 przewyższa średnią, która wyniosła 2. Program antywirusowy G DATA jak zwykle okazuje się niezawodny i spośród 17 innych konkurentów króluje w wynikach testów niezależnej organizacji. 

Informacje o teście

Liczba vendorów: 17

Czas przeprowadzenia testów: lipiec 2020

Liczba złośliwych próbek: 9 547

Testowana wersja produktu: G DATA Mobile Security 26.6

Link do testu: https://www.av-test.org/en/antivirus/mobile-devices/android/july-2020/g-data-mobile-security-26.6-202908/