Post Image

G DATA Internet Security z certyfikatem TOP Product AV-TEST

2020-03-25 08:18:00

Antywirus z Bochum imponuje poziomem ochrony i brakiem false-positive

G DATA Internet Security zapewnia użytkownikom Windows 10 ochronę przed cyberatakami na odpowiednim poziomie. W najnowszym teście renomowanego laboratorium AV-TEST rozwiązanie G DATA osiągnęło doskonałe wyniki.

Niezależna organizacja testująca antywirusy przebadała w styczniu i lutym 20 różnych rozwiązań bezpieczeństwa dla użytkowników domowych. Rezultat: G DATA Internet Security pod każdym względem zachwycił testujących zdobywając certyfikat Top Product. Nasz antywirus zdobył maksymalną liczbę punktów w kategorii ochrony i użyteczności. Po 6 punktów na 6 możliwych do zdobycia.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z ostatniej certyfikacji i jeżeli chodzi o funkcje ochronne naszego oprogramowania to pokazuje, że pracę i wdrożenie technologii takich jak DeepRay i BEAST opłaciło się i przynosi zamierzone efekty. Tak dla nas jak i dla naszych użytkowników otrzymujących najlepszą możliwą ochronę dla swoich urządzeń i plików.

Thomas Siebert
Head of protection technologies, G DATA

W czasie prawie dwumiesięcznego badania pracownicy AV-TEST sprawdzili najnowsze dostępne wersje antywirusów pod kątem radzenia sobie z nowymi i jeszcze nieznanymi rodzajami zagrożeń. Oprogramowanie ochronne musiało udowodnić przydatność i funkcjonalność na każdym poziomie ochrony. Antywirusy zostały przetestowane pod kątem obrony przed atakami takimi jak 0-day malware, atakami drive-by, złośliwymi stronami internetowymi czy atakami z wykorzystaniem złośliwych kampanii spamowych. Podczas wszystkich testów G DATA mogła pochwalić się detekcją wszystkich z ponad 20 000 zagrożeń!

W tym samym czasie programy były badane także pod kątem ich użyteczności dla klientów. Skupiono się przede wszystkim na tzw. false positives czyli błędnym określaniu bezpiecznych plików i stron jako złośliwych. Jeżeli strona internetowa zostanie niepotrzebnie zablokowana przez oprogramowanie zabezpieczające, może to wywołać podobne starty jak atak złośliwego oprogramowania.

W ostatnich miesiącach skoncentrowaliśmy się na optymalizacji naszych rozwiązań pod kątem użyteczności. Tym bardziej jesteśmy usatysfakcjonowani zdobyciem przez G DAT Internet Security maksymalnej ilości punktów właśnie w tej kategorii.

Media: