Bezpieczny menedżer haseł

2020-03-12 13:27:00

Zapewne pamiętasz jeszcze, jak wyglądał świat i praca wszelkiego rodzaju instytucji zanim komputery na dobre weszły do naszego życia. Masa papierów, teczek, dokumentów posortowanych i poukładanych w odpowiednich kombinacjach. Przypomnij sobie zatem standardową wizytę w najbardziej przyziemnym z miejsc - przychodni medycznej. Po krótkiej wymianie uprzejmości i przedstawieniu problemu, miła pani z recepcji udawała się do wielkiego na całą ścianę regału z tajemniczymi szufladami w poszukiwaniu kartoteki. W pocie czoła przebijała się przez wszystkie nazwiska, by dotrzeć do świętego Graala - twojej karty medycznej. 

W każdej z tych kart znajdowała się cała masa danych, począwszy od podstawowych informacji identyfikacyjnych a skończywszy na szczegółach wszystkich przebytych chorób. Raczej nikt nie chciałby, żeby taka teczka znalazła się w niepowołanych rękach. Teraz pomyśl sobie, ile informacji o tobie gromadzi twój komputer.

Czy można ochronić dane?

Jedynie dobry antywirus w pełni chroni je przed wyciekiem na światło dzienne. Konto na Facebooku, Instagramie, YouTube, Google, Blogspot (wszyscy mieli, każdy się wstydzi)… i wiele, wiele innych. Części z nich być może nawet już nie pamiętasz, część może była założona pod wpływem chwili, żeby np. dostać jakiś rabat - jasne, ty nigdy tak nie zrobiłeś. Każde z tych kont to oczywiście osobne hasło, długie i skomplikowane, prawda? Jeśli stosujesz się (a na pewno stosujesz) do wszystkich wymogów bezpiecznych haseł, tzn. używasz wielkich i małych liter, cyfr oraz znaków specjalnych, to zapamiętanie ich wszystkich graniczy z cudem. Tutaj na pomoc przychodzi antywirus i menedżer haseł - dobrze zaszyfrowane urządzenie, które skrywa dostęp do wszystkich twoich haseł, jak regał zawierający tysiące danych pacjentów. Każde z nich jest dobrze zabezpieczone i leży w ukrytym miejscu, gotowe do użycia, gdy tylko tego potrzebujesz. Program antywirusowy G DATA posiada go w swojej ofercie.

Mając jeden kluczyk, otwierasz wszystko. Wszystkie hasła - karty - są dostępne na wyciągnięcie ręki, dlatego tak ważne jest, aby główne hasło samego menedżera było naprawdę silne. W końcu nie chcemy, żeby wstydliwe choroby dziesiątek, a może nawet tysięcy pacjentów stały się powszechnie znane. Wbrew pozorom jest to faktycznie bezpieczne rozwiązanie. A przede wszystkim szalenie wygodne. G DATA zadbała o to, by użytkowanie naszego antywirusa było bardzo komfortowe dla klientów. Logując się gdziekolwiek, wystarczy pamiętać tylko jeden kod a wszystko inne wybierzesz z wcześniej zabezpieczonej listy. 

Jak działa menadżer haseł G DATA?

Do każdego konta warto mieć osobne hasło. To podstawowe zabezpieczenie, ponieważ eliminuje się ryzyko dostania się hakera na wszystkie konta po odkryciu hasła z serwisu słabo chronionego. Do im większej liczby kont masz takie samo hasło, tym większe jest ryzyko utraty cennych danych. Ponadto warto decydować się na weryfikację dwuetapową, nie wszędzie jest to możliwe. Jednak dobrym rozwiązaniem jest korzystanie z tego na jak największej liczbie portali internetowych oraz w aplikacjach webowych i pobieranych na telefon czy komputer. Jednak te dwa zabezpieczenia oraz posiadanie skomplikowanego i długiego hasła mogą spowodować wiele trudu. Trudno jest zapamiętać wszystkie hasła do każdego serwisu. Ponadto intuicyjnie tworzymy hasła związane z ważnymi datami z naszego życia czy tak zwanymi słownikowymi wyrazami, czyli nie losowymi literami, a hasłami, które można znaleźć w słowniku. Dlatego też warto skorzystać z narzędzia G DATA, które przechowa wszystkie Twoje skomplikowane hasła w jednym miejscu. Jak działa menadżer haseł G DATA?

Menadżer haseł w antywirusie G DATA

System stworzony przez G DATA sprawia, że możliwe jest maksymalne zwiększenie bezpieczeństwa wszystkich posiadanych haseł. Przede wszystkim można mieć dostęp do wszystkich haseł w jednym miejscu, a więc nie będzie problemem wybieranie skomplikowanych ciągów cyfr, liczb i znaków specjalnych. G DATA szyfruje wszystkie te dane i nie pozwala na dostęp do niego innym osobom. Menadżer haseł pamięta wszystkie hasła, jakich używasz na różnorodnych serwisach, a więc nie musisz ich wpisywać za każdym razem. Są automatycznie uzupełniane. To duża wygoda i ogromny komfort. Z poziomu systemu G DATA możesz także w szybki sposób zarządzać wszystkimi hasłami, których używasz na różnorodnych portalach, a także podczas logowania się do bankowości internetowej. Bezpieczne hasła to nie tylko ochrona dostępu do kont, ale także zabezpieczenie pieniędzy, kontaktów do znajomych, zdjęć, a więc wszystkich Twoich danych i informacji o Tobie. Menadżer haseł w antywirusie G DATA to funkcjonalność doceniana przez wszystkich użytkowników.

W G DATA dokładamy wszelkich starań, by w łatwy i przyjemny sposób chronić dane użytkowników. Każdy z modułów, jakie nasz program antywirusowy posiada w swojej ofercie, został specjalistycznie opracowany i skutecznie odpowiada potrzebom nawet najbardziej wymagających osób. Antywirus G DATA chroni twoje hasła i dane, ułatwiając i umilając przy tym korzystanie z twojego urządzenia.

Media: