Automatyczne skanowanie urządzeń USB i dysków

2020-03-19 14:21:00

Dawniej często można było spotkać się ze stwierdzeniem, że trucizna jest bronią kobiet. W końcu we wszystkich dziełach literackich, czy filmach ilustrujących odległe w czasie wydarzenia, najczęściej to kobiety decydowały się na taką formę ataku. Mężczyźni preferowali walkę wręcz lub inne, mniej przebiegłe sposoby pozbycia się konkurencji. Nieszczęśnicy, których spotkał srogi los z pewnością wiele by dali za możliwość uratowania życia. Nie pogardziliby jakąś nowoczesną supermocą, czy skanerem w oczach, który wykryłby złowrogie substancje dodane do wina.

I choć czasy się zmieniły a ludzie wciąż nie są wyposażeni jak Aniołki Charliego, w dzisiejszym świecie też grasuje wszechobecna trucizna. To wirusy komputerowe, które na stałe zagnieździły się w naszym życiu wraz z rozwojem technologii i rozpowszechnieniem się urządzeń elektronicznych. Gdy już się do któregoś z nich dostaną, powoli wnikają w system i zatruwają go od środka.

Dobry antywirus pomaga nam chronić się przed ich destrukcyjnym działaniem, jednak cyberprzestępcy są w swoich akcjach coraz bardziej przebiegli. Śmiało można powiedzieć, że w wyrafinowany sposób stosują dawno wyuczone techniki. Atakują nie tylko za pomocą zakażonych linków czy załączników z plikami, ale również podają zarazę bezpośrednio do środka. Wszystko za sprawą przenośnych urządzeń USB lub dysków. Te w całym procesie pełnią rolę kielicha - same w sobie nie są szkodliwe. Jednak taki mały pendrive może mieścić w sobie mnóstwo danych, również tych złośliwych. Raz zaaplikowane, szybko rozprzestrzeniają się w systemie komputera.

Wystarczy więc, że niepowołana osoba w jakiś sposób dostanie się do naszego sprzętu i podłączy do niego swojego pendrive’a ze szkodliwą treścią. Zajmie jej to naprawdę niewiele czasu - większość z nas mogłaby nawet się nie zorientować. Na szczęście antywirus zrobi to za nas. Dobry antywirus potrafi wyłapać wszelkie anomalie w działaniu sprzętu.

Program antywirusowy G DATA został specjalistycznie opracowany w taki sposób, by jego działanie nie przeszkadzało w użytkowaniu i wykonywaniu codziennych obowiązków klienta. Większość oferowanych przez naszego antywirusa funkcji odbywa się automatycznie. Nie inaczej jest w przypadku skanowania urządzeń USB i dysków. Jest to kolejny z modułów, jakie antywirus G DATA posiada w swoim wyposażeniu.

Program antywirusowy nie dopuszcza do działania urządzeń przenośnych bez ich wcześniejszego dokładnego sprawdzenia. Każde z nich, po wprowadzeniu do komputera, zostaje automatycznie i dokładnie zeskanowane. W ten sposób użytkownik może być pewny, że jego sprzęt nie zostanie zarażony złośliwym oprogramowaniem a wszystkie dane są bezpieczne. Program antywirusowy G DATA zapewnia maksymalne bezpieczeństwo a jego działanie wielokrotnie zostało już docenione i nagrodzone. Jeśli zastanawiasz się, jaki antywirus wybrać, postaw na sprawdzony program antywirusowy G DATA.

Media: