Maksymalne bezpieczeństwo bez wpływu na wydajność

2020-02-13 12:06:00

Na początek mała łamigłówka: co łączy teren budowy, drogerię, supermarket i wszelkie ważne dla kraju osobistości? Odpowiedź jest prosta: ochrona. Widok pracowników firm ochroniarskich jest dla nas równie normalny, co pani stojąca za ladą i urzędnik pracujący przed ekranem komputera. Przywykliśmy do przechadzających się alejkami sklepów mężczyzn ubranych w czarne stroje, oraz do tych siedzących przy wejściu obiektu i pilnujących monitoringu. Ich praca w żaden sposób nie zakłóca nam zakupów. Pełnią rolę cichych obrońców, dbających o porządek a my jako klienci wciąż możemy spokojnie przemieszczać się, wybierać między produktami, szukać tego, co najlepsze. 

Pomyśl o swoim komputerze jako o sklepie. W końcu Internet jest miejscem, w którym nieustannie czegoś szukamy: porad, wskazówek, odpowiedzi na nurtujące pytania. Kopiemy tak długo, aż nie znajdziemy pewnych i satysfakcjonujących informacji - najlepszych towarów. Również w social mediach obserwujemy wyłącznie te treści, które nas ciekawią a czas spędzony na ich zgłębianiu sprawia nam radość. Filtrujemy je w głowie tak, jak podczas zakupów wybieramy najładniejsze perfumy, czy najświeższe jabłka. Pytamy o pomoc wtedy, kiedy jej potrzebujemy. Nie chcemy, by nas zaczepiano, rozkojarzano i spowalniano naszą pracę.

W przypadku sprzętu komputerowego to program antywirusowy jest cichym ochroniarzem danych. Chroni przed niepożądanymi stronami i zagrożeniami infekującymi system, takimi jak ransomware, phishing czy exploity. Kradzież danych nie różni się rangą od kradzieży towarów namacalnych w sklepie. Często bywa wręcz tragiczniejsza w skutkach, dlatego warto się przed nią zabezpieczyć. Dobry antywirus to dobry ochroniarz i właśnie na takim powinno nam najbardziej zależeć. 

Antywirus G DATA posiada aż osiemnaście modułów a każdy z nich odpowiada za bezpieczeństwo twojego komputera. Pracuje w tle, będąc niezauważonym, tak jak pracownik firmy ochroniarskiej przypatrujący się wydarzeniom w sklepie nie zakłóca spokoju klientów.

Dzięki specjalistycznie opracowanym technologiom i sztucznej inteligencji, program antywirusowy G DATA zapewnia użytkownikom maksimum bezpieczeństwa, równocześnie nie przeszkadzając im w trakcie pracy przy komputerze i nie wpływając na wydajność sprzętu. Dzięki temu możemy w pełni cieszyć się jego walorami. Nie musimy pamiętać o ręcznym aktualizowaniu programu - wszystko robi się automatycznie. Antywirus G DATA to najlepsza odpowiedź na pytanie, jaki antywirus wybrać. 

Media: