G DATA BUSINESS wzbogacone o ulepszone zabezpieczenia

2017-10-20 08:51:00

Liczba ataków złośliwego oprogramowania typu Ransomware wyraźnie wzrosła w tym roku. Duże firmy takie jak Maersk i Beiersdorf poniosły straty sięgające setek milionów! Dzięki w pełni zintegrowanej technologii chroniącej przed złośliwym oprogramowaniem wersja 14.1 G DATA Business nie daje programom wymuszającym okup żadnych szans oraz skutecznie chroni przed nieznanymi zagrożeniami.

Jeszcze lepsza ochrona dzięki technologii Anti-Ransomware

G DATA rozszerza gamę oferowanych rozwiązań z zakresu zabezpieczeń o proaktywną technologię chroniącą przed złośliwym oprogramowaniem typu ransomware. Stanowi ona uzupełnienie dotychczas wykorzystywanych metod opartych na kontroli zachowania,nowa technologia proaktywna identyfikuje i blokuje próby szyfrowania w sieci firmowej na bardzo wczesnym etapie. Tym samym awarie operacyjne odchodzą do przeszłości, a firma może funkcjonować bez przerwy.

Jeszcze lepszy podgląd i zarządzanie

Administratorzy IT podczas zabezpieczania sieci firmowych muszą sprostać wielu skomplikowanym wyzwaniom. Wynika to z rosnącej heterogeniczności sieci ze względu na łączenie coraz większej liczby urządzeń. Z tego powodu uzasadnienie znajduje polityka zarządzania systemem, w której wszystkie urządzenia pracowników podlegają administracji, a więc także i konieczności sprawdzania. Wersja 14.1 zawiera funkcję umożliwiającą zdefiniowanie ustawień kontroli urządzenia z uwzględnieniem wyjątków dla danego użytkownika. Możliwe jest na przykład sprecyzowanie, kto ma ze swojego komputera dostęp do przenośnych pamięci USB, podczas gdy dla innych pracowników utrzymany zostaje brak dostępu. W przypadku wykrycia niestandardowych zdarzeń managerowie zostają natychmiast o takim fakcie poinformowani.

Dane firmy zostają w Europie

W 2011 roku firma G DATA podpisała zobowiązanie TeleTrust, w związku z którą zagwarantowała, iż nie ma możliwości wydostania się danych „tylnym wyjściem”. Firma IT z siedzibą w Bochum w Niemczech zobowiązała się do dopilnowania, by żadne luki w oferowanych przez nią zabezpieczeniach nie zostały udostępnione służbom państwowym. G DATA zamyka wszelkie „tylne wyjścia”, w ten sposób gwarantując najlepszą z możliwych oraz godną zaufania ochronę przed zagrożeniami w sieci. Do kwestii tej, szczególną wagę przywiązują firmy, które bardzo poważnie podchodzą do zagadnienia prywatności oraz zapisów nowego Ogólnego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych (RODO). Ponadto firma G DATA gwarantuje, że pozyskiwanie danych osobowych oraz informacji telemetrycznych zostało ograniczone do minimum. Podejście to wpisuje się w założenia rozporządzeń o ochronie danych, a poza tym przetwarzanie tego typu informacji i danych również ma miejsce na terenie Niemiec.

Przegląd rozwiązań G DATA Business v14.1

G DATA Antivirus Business

To rozwiązanie sieciowe chroni sieci firmowe także przed atakami złośliwego oprogramowania typu ransomware, wykorzystując sprawdzone i wielokrotnie nagradzane technologie antywirusowe. Zarządzanie w G DATA Antivirus Business odbywa się za pośrednictwem centralnej konsoli i automatycznie obejmuje ochroną wszelkie serwery, stacje robocze oraz smartphone’y z systemem Android lub iOS bez ograniczania ich wydajności.

G DATA Client Security Business

G DATA Client Security Business oferuje najlepszą kompleksową ochronę wszelkiego rodzaju danych firmowych. Zintegrowana aktywna ochrona hybrydowa łączy w sobie proaktywne technologie zabezpieczeń z technologiami opartymi o sygnatury, tworząc barierę nie do pokonania dla cyberataków, złośliwego oprogramowania, exploitów, wirusów szyfrujących, wyłudzeń oraz kradzieży danych. Ponadto rozwiązanie Client Security Business zawiera zaporę sieciową oraz moduł antyspamowy.

G DATA Endpoint Protection Business

Dzięki zastosowaniu rozwiązania Endpoint Protection Business od G DATA firmy zyskują wielopoziomową ochronę: aktywna ochrona hybrydowa skutecznie chroni systemy IT przed wszelkimi zagrożeniami w sieci oraz wykazuje proaktywne działanie w stosunku do nowych zagrożeń. Rozwiązanie sieciowe zawiera także moduł zarządzający pozwalający administratorom na zachowanie zgodności z własną polityką, dotyczącą korzystania z internetu, urządzeń i oprogramowania.

G DATA Managed Endpoint Security

Firmy, które nie posiadają własnego działu IT nie muszą już rezygnować z pełnej ochrony dzięki rozwiązaniu G DATA Managed Endpoint Security. Umożliwia ono dostawcy usług IT zarządzanie siecią klienta bez konieczności przebywania na miejscu. W tym pakiecie all-inclusive dedykowanym partnerom i ich klientom ochrona klientów biznesowych łączy się z wygodą zarządzania usługami.

Najważniejsze funkcje w skrócie

 • Kompleksowa ochrona przed zagrożeniami w sieci umożliwiająca oszczędność zasobów o warstwowej strukturze dla klientów korzystających z systemów Windows, Mac oraz Linux.
 • Ochrona przed złośliwym oprogramowaniem typu ransomware.
 • G DATA Mobile Device Management: Integracja wszystkich urządzeń z systemami Android i iOS jako pełnoprawnych klientów w chronionej sieci.
 • Ochrona klientów przed lukami w zainstalowanym oprogramowaniu dzięki rozwiązaniom broniącym przed exploitami
 • Moduł G DATA BankGuard gwarantuje bezpieczeństwo transakcji płatniczych w sieci.
 • USB Keyboard Guard zapewnia klientom skuteczną ochronę przed zainfekowanymi urządzeniami USB.
 • Zintegrowana ochrona przed spamem oraz zainfekowanymi wiadomościami e-mail.
 • Pełna funkcjonalność nawet poza siecią, np. dla laptopów wykorzystywanych do świadczenia usług w terenie oraz dla innych urządzeń mobilnych.
 • Prosty ekran nawigacyjny przedstawiający wszelkie istotne informacje w sposób przyjazny dla użytkownika.
 • Spis oprogramowania i sprzętu dostępny dla wszystkich klientów – łatwiejsze zarządzanie dzięki dostępowi do szczegółowych informacji.
 • Możliwość zdalnego zarządzania z dowolnego miejsca dzięki interfejsowi web.
 • Filtry blokujące strony internetowe wykraczające poza standardową specyfikę pracy na danym stanowisku.
 • Opcjonalnie: usługa Mail Security zapewniająca niezależną od serwera oraz scentralizowaną ochronę wiadomości e-mail dzięki filtrowaniu wirusów i spamu.
 • Dodatkowo: Monitoring sieci umożliwiający nadzór nad całą infrastrukturą, od drukarki do serwera.
 • Opcjonalnie: Moduł zarządzania łatami umożliwiający likwidowanie luk w oprogramowaniu w czasie rzeczywistym.Opcjonalnie: funkcja Linux Web Security Gateway oferująca kompleksową ochronę przed wirusami i phishingiem opartą na technologii Squid.
 • Opcjonalnie: funkcja Premium Service & Support rozszerzająca rozwiązanie Business Security w wersji 14.1 o kompleksowe usługi oferowane przez ekspertów G DATA.
   

Istnieje możliwość darmowego przetestowania rozwiązań G DATA Business Solutions bez żadnych zobowiązań. Więcej informacji odnośnie samej firmy oraz G DATA Security solutions można znaleźć na stronie internetowej www.gdata.pl.