Czy twój smartfon jest gotowy na plażę?

2017-07-04 12:14:00

Nareszcie rozpoczęły się wakacje! A co za tym idzie, wielu z nas pakuje walizki i wyjeżdża na zasłużony urlop. Przed wyjazdem z reguły wertujemy różne poradniki zdrowotne i chodzimy na siłownie, by w tym szczególnym okresie być w pełni formy. Czy jednak o czymś nie zapomnieliśmy? A co z naszym smartfonem, dzięki któremu będziemy mogli, chociażby uchwycić te cudowne chwile na zdjęciach? Czy on też jest gotowy na plażę?

Zamki na piasku…

Nawet pojedyncze ziarenko piasku może porysować ekran i obudowę aparatu, nie mówiąc już o uszkodzeniach, jakie wywoła, gdy wpadnie np. przez otwór do słuchawek. Najlepszą metodą jest zainwestowanie w dobry pokrowiec, folię ochronną lub nawet szkło hartowane. Co zrobić, gdy jednak jest już za późno i kilka mikro ziarenek kwarcu dostanie się do wnętrza? Najlepiej wykorzystać do tego małą szczoteczkę, pędzelek lub po prostu starać się go wydmuchać. Podczas czyszczenia należy jednak uważać na ekranik, bo bardzo łatwo go zarysować.

Smartfony nie lubią słońca

Wysoka temperatura to zdecydowanie nie jest to, czego potrzebuje Twój smartfon. Promienie słoneczne mogą go niebezpiecznie nagrzać, co może wpłynąć na poziom naładowania baterii. W przeważającej większości przypadków dojdzie do termicznego uszkodzenia części, ale w skrajnym przypadku doprowadzić mogą nawet do…jego wybuchu! Z kolei duże wahania temperatur (np. poprzez przenoszenie telefonu z plaży do klimatyzowanego pomieszczenia) sprawią, że wytwarzać się będzie para wodna wewnątrz, co także może uszkodzić sprzęt. Warto o tym pamiętać, gdy będziemy chcieli nagrać krótki filmik z plażowania lub wysłać znajomych fotkę na Snapchacie.

Ochrona przed osobami trzecimi

Podczas plażowania jesteśmy tak zrelaksowani, że czasem umknie nam moment, w którym ktoś połasi się na nasz smartfon. Niestety, takie sytuacje mogą zdarzyć się nawet na monitorowanych plażach, dlatego warto nie tylko zachować ostrożność i np. poprosić plażowego sąsiada o przypilnowanie rzeczy, ale pójść o krok do przodu i zainstalować odpowiednie oprogramowanie np. G DATA INTERNET SECURITY for ANDROID.  W przypadku utraty sprzętu oprogramowanie pozwala na zdalne wykasowanie danych, blokadę urządzenia lub jego lokalizacje za pomocą sygnału GPS. Dodatkowo, oprogramowanie  G DATA INTERNET SECURITY pozwala wykryć nieautoryzowaną zmianę karty, samodzielnie blokuje urządzenie, jednocześnie powiadamiając o tym prawowitego użytkownika.

Mała kąpiel?

Boisz się, że morska woda zniszczy Twój telefon? Dzięki producentom wodoodpornych etui problem rozwiąże się sam. A co jeśli nie posiadasz takiego etui, a Twój aparat zaliczył małą kąpiel? Przede wszystkim po wyciągnięciu z wody najpierw usuń baterię, następnie kartę SIM, a na końcu całą obudowę. Każdy z elementów przetrzyj suchą szmatką.  Co ważne: nie susz telefonu za pomocą suszarki lub promieni słonecznych.

Teraz już na pewno zarówno Ty, jak i Twój smartfon możecie rozpocząć urlop. Miłego plażowania!