Sprytna ochrona smartfona

2013-11-05 19:46:17

Prywatnie czy biznesowo, dziś już nikt nie potrafi obejść się bez smartfona czy tabletu. Te kieszonkowe komputery mimo swych niewielkich gabarytów oferujące ogromne możliwości opanowały świat, spychając laptopy i netbooki w zapomnienie. Ta zmiana jest powodem zwrócenia uwagi wszelkiej maści internetowych naciągaczy oraz twórców złośliwego oprogramowania na użytkowników urządzeń mobilnych z systemem Android.

W pierwszej połowie tego roku w laboratoriach G Data SecurityLabs specjaliści ds. bezpieczeństwa odnotowali ponad 520 tys. nowych zagrożeń na system z zielonym ludzikiem. Statystyki jasno wskazują, że mobilne programy antywirusowe nie są kolejną zbędną aplikacją na przenośnych urządzeniach, a niekwestionowanym must have dla ich posiadaczy. W odpowiedzi na zwiększającą się liczbę zagrożeń pracownicy G Data przedstawiają nowe, kompleksowe rozwiązanie bezpieczeństwa – oprogramowanie antywirusowe przeznaczone na urządzenia mobilne G Data Internet Security for Android.

Aplikacja oferuje szybką, prostą i wszechstronną ochronę przed wszystkimi zagrożeniami skierowanymi na urządzenia mobilne z Androidem. To nie wszystko. W przypadku utraty urządzenia oprogramowanie G Data potrafi pomóc w zminimalizowaniu strat lub w odzyskaniu samego urządzenia.

W jaki sposób? Właściciel może zdalnie zablokować urządzenie, zlokalizować je przy pomocy systemu GPS lub skasować dane przechowywane w pamięci urządzenia, które nigdy nie powinny dostać się w niepowołane ręce. To niezwykle ważna funkcja dla użytkowników urządzeń firmowych, którzy poufne dane i kontakty zabierają wszędzie ze sobą. Takie informacje to często być lub nie być dla firmy.

W taki sposób oprogramowanie G Data radzi sobie z problemem utraconego sprzętu. A co jeśli przestępcy za cel obrali sobie nie sam telefon, a portfel jego użytkownika? Jeżeli przytłaczają Cię rachunki za niezamawiane usługi SMS Premium, rozwiązaniem jest Internet Security for Android. Ulepszony filtr połączeń wychodzących i przychodzących oraz wiadomości tekstowych pozwala na blokowanie poszczególnych numerów lub ich całych zakresów. Drogie połączenia Premium, już nigdy nie będą nawiązywane bez Twojej wiedzy. Wiele aplikacji tworzonych przez cyberprzestępców opiera swój model biznesowy na wysyłaniu płatnych SMS-ów bez wiedzy właściciela. G Data chroni użytkowników i zatrzymuje złodziei z dala od ich kieszeni.

Dzięki zaprojektowanemu na nowo interfejsowi użytkownika, skonfigurowanie ochrony telefonu lub tabletu nigdy nie było tak łatwe i intuicyjne. G Data Internet Security for Android jest dostępny już dziś w sklepie Google Play oraz sklepie internetowym producenta na stronie www.gdata.pl.

Kompleksowa ochrona dla urządzeń mobilnych z systemem Android

G Data Internet Security for Android oferuje niezawodną ochronę urządzeń mobilnych z systemem operacyjnym od giganta z Mountain View. Oprócz ochrony przed złośliwym oprogramowaniem, szkodliwymi aplikacjami i innymi zagrożeniami z internetu gdziekolwiek jesteś, nasza aplikacja chroni przed fatalnymi konsekwencjami zgubienia lub kradzieży sprzętu. Smartfony mogą zostać zlokalizowane dzięki nadajnikowi GPS, a dane przechowywane w ich pamięci mogą zostać zdalnie wykasowane chroniąc je przed dostępem osób niepowołanych.

Specjaliści G Data SecurityLabs ulepszyli funkcje ochrony przed phishingiem oraz zaimplementowali nowy skaner antywirusowy działający w oparciu o chmurę obliczeniową. Dzięki temu G Data Internet Security for Android potrafi unieszkodliwić nawet najnowsze zagrożenia, oferując tym samym pełną ochronę dla urządzeń mobilnych.

Przyjazny interfejs

G Data Internet Security for Android z nowo zaprojektowanym interfejsem użytkownika wyznacza nowe standardy w zakresie przejrzystości aplikacji i jej intuicyjnej obsługi. Główny panel dostarcza informacji na temat aktualnego statusu ochrony naszego urządzenia, a łatwe do odnalezienia funkcje można dowolnie kontrolować oraz konfigurować. G Data Internet Security for Android to nowy standard mobilnej ochrony pod każdym względem.

Najważniejsze funkcje G Data Internet Security for Android:

  • Zabezpieczenie przed próbami phishingu podczas korzystania z sieci oraz stronami zawierającymi złośliwy kod, dzięki detekcji opartej o technologie chmury obliczeniowej
  • Obrona przed niebezpiecznymi aplikacjami. G Data sprawdza uprawnienia nadawane instalowanym aplikacjom i ostrzega przed nieautoryzowanym dostępem oraz funkcjami szpiegującymi
  • Ochrona przed złośliwym oprogramowaniem. Skaner antywirusowy w technologii chmury pozwala na oszczędność zasobów obliczeniowych sprzętu oraz zapewnia zawsze aktualne bazy sygnatur
  • Ulepszony filtr połączeń głosowych i wiadomości SMS. Blokowanie połączeń przychodzących i wychodzących. Funkcja pozwala na blokowanie całych zakresów numerów np. numerów Premium o podwyższonej opłacie
  • Blokada urządzenia na wypadek zmiany karty SIM. Aplikacja wykrywa nieautoryzowaną zmianę karty, samodzielnie blokuje urządzenie jednocześnie powiadamiając o tym prawowitego użytkownika
  • Ochrona przed utratą urządzenia. W przypadku utraty sprzętu oprogramowanie pozwala na zdalne wykasowanie danych, blokadę urządzenia lub jego lokalizacje za pomocą sygnału GPS
  • Zabezpieczanie aplikacji hasłem pozwala na kontrole dostępu gdy z tabletu korzystają dzieci. Przykładowo możemy ograniczyć dostęp do aplikacji sklepów internetowych lub VOD generujące ruch sieciowy i mogących narazić na dodatkowe koszty.
  • Ochrona kontaktów. Funkcja pozwala na ukrywanie ważnych kontaktów, danych adresowych, historii połączeń i wiadomości zapisanych w urządzeniu. Dostęp do historii wyłącznie na podstawie hasła.
  • Łatwy i intuicyjny interfejs użytkownika.
  • Automatyczne wysyłanie aktualnego położenia telefonu na wskazany adres mailowy po wykryciu niskiego stanu baterii.

Bezpłatna aktualizacja dla użytkowników G Data MobileSecurity 2

Użytkownicy G Data MobileSecurity 2 mogą zaktualizować swoje oprogramowanie do najnowszej wersji antywirusa mobilnego od G Data z poziomu aplikacji.

Wymagania:
G Data InternetSecurity for Android wymaga urządzenia typu smartfon lub tablet z systemem Android 2.1 lub wyższym oraz 14 MB wolnej przestrzeni dyskowej