Najnowsza wersja rozwiązań biznesowych G DATA odrywa administratorów od biurek

2013-10-28 18:50:09

Niemiecki producent rozwiązań antywirusowych wprowadza na rynek 12 odsłonę produktów dla klientów biznesowych. „W dużych czy małych przedsiębiorstwach nie ma miejsca na półśrodki, a bezpieczeństwo jest na samym szczycie firmowej hierarchii wartości. Dlatego tym bardziej niepokojące są dane Komendy Głównej Policji, która w zeszłym roku odnotowała 56% wzrost przestępstw gospodarczych dokonanych w sieci !” – mówi dyrektor techniczny G Data Łukasz Nowatkowski.

W odpowiedzi na statystyki oraz prognozy mówiące „że w związku z dynamicznym rozwojem technologii (…) niemal w każdej dziedzinie życia przewidywany jest dalszy wzrost liczby przestępstw komputerowych” G Data udostępnia szeroki wachlarz rozwiązań antywirusowych dla odbiorców biznesowych. Niezależenie czy jest to serwer, komputer czy smartfon z nową wersją oprogramowania G Data sieci firmowe są skutecznie chronione dzięki najnowszej technologii „Made in Germany”.

Produkty antywirusowe G Data wielokrotnie udowadniały swoje możliwości oraz osiągały najlepsze wyniki w testach niezależnych organizacji. Najnowszy pakiety zabezpieczające w wersji 12 jeszcze przed polską premierą zdobyły uznanie ekspertów. G Data w wersji biznesowej może pochwalić się rewelacyjnym wynikiem w teście ochrony magazynu Virus Buletin, w którym to powstrzymała 100% zagrożeń jednocześnie nie kwalifikując błędnie żadnego zdrowego pliku jako zagrożenia.

„Jak zawsze, wskaźnik wykrywalności był fantastyczny i wszelkie próbki złośliwego oprogramowania zostały bez zbędnego wysiłku wykryte i unieszkodliwione. Kolejny raz G Data otrzymała nagrodę VB100.” Virus Bulletin 06.2013

 

Jednocześnie w przeglądzie produktów biznesowych niezależnej organizacji AV Comparatives G Data w wersji z dodatkiem PatchManagement została wyróżniona ze względu na swoją przyjazność dla użytkownika. G Data według AV Comparatives to produkt, który spełnia główne wymagania administratorów sieci.

„G Data AntiVirus Business z PatchManagement zaimponował nam pod wieloma względami. Wdrożenie okazuje się niezwykle proste, a pracownicy G Data wykonali kawał dobrej roboty projektując przejrzystą konsole dostarczającą wszystkich niezbędnych informacji i raportów. Minimalistyczny interfejsu dla użytkownika końcowego, może spodobać się administratorom.” AV Comparatives 10.2013

Nowe produkty to G Data AntiVirusG Data ClientSecurity oraz G Data EndpointProtection w wersjach Business i Enterprise.

Nowości w wersji 12:

  • Bankguard (jako dodatek Internet Explorer i Firefox)
  • ReportManager – konfigurator automatycznie generowanych i wysyłanych pocztą elektroniczną raportów z danymi na temat ochrony.
  • PatchManager – zdalne przeglądanie, instalowanie i deinstalowanie poprawek Windows, Firefox, Chrome, Oracle, Adobe i innych.
  • MobileAdministrator – zarządzanie częścią funkcji poprzez przeglądarki urządzeń mobilnych
  • Wysyłka powiadomień i raportów umożliwia tworzenie grup adresów mailowych
  • Przeglądanie listy zainstalowanych programów
  • Przeglądanie podstawowych parametrów sprzętowych (dysk, pamięć, procesor, adres MAC)
  • Zarządzanie zdalne klientem MobileSecurity w systemach Android
  • Tworzenie kopii zapasowej bazy danych
  • Mechanizm opóźniający aktualizację plików klienta na stacjach dzielący sieć na zdefiniowaną ilość segmentów.

Centralne zarządzanie

Łatwy i szybki przegląd, którzy klienci w naszej sieci są atakowani i czy posiadają najnowsze bazy sygnatur. Dzięki przejrzystej konsoli i modułowi zaawansowanych raportów administrator firmowej sieci może na bieżąco monitorować jej stan zabezpieczeń oraz posiada przegląd wszystkich niezbędnych informacji w jednym oknie. Dzięki centralnej konsoli możemy zlecić zadanie zdalnego skanowania lub instalacji nowych klientów. Wszystko odbywa się szybko i łatwo dzięki intuicyjnemu interfejsowi użytkownika oszczędzając czas i wysiłek pracowników działu IT.

Administracja w każdej chwili

G Data uwalnia administratorów sieci od biurek! Z nową funkcją MobileAdmin menedżerowie IT mogą w dowolnym czasie i z dowolnego miejsca zarządzać stanem zabezpieczeń w administrowanej sieci, konfigurować firewall, inicjować skanowanie lub zarządzać uprawnieniami użytkowników. Wszystko to z poziomu przeglądarki na urządzeniu mobilnym.

Zarządzanie urządzeniami przenośnymi w sieci firmowej

Dziś pracownicy zabierają ważne dane firmowe w teren, do domu czy dokądkolwiek dotrą ze swoim urządzeniem przenośnym. Praca na sprzęcie mobilnym to standard, coraz częściej także w modelu BYOD. G Data MobileManagement pozwala zapanować nad wszystkimi urządzeniami z systemem Android w przedsiębiorstwie i ochronić ich użytkowników przed wzmagającą falą zagrożeń. Według najnowszego raportu G Data SecuritLabs w bieżącym roku zostały pobite wszelkie dotychczasowe rekordy liczby szkodliwych programów na urządzenia mobilne z Androidem.

Produkty biznesowe G Data w wersji 12

Profesjonalne rozwiązanie najwyższej klasy dla ochrony przed wirusami przeznaczone dla dowolnej wielkości sieci firmowej

G Data AntiVirus to łatwa instalacja i centralne zarządzanie. Oprogramowanie może być używane wewnątrz firmowej sieci komputerowej jak i poza nią – bez względu na ilość użytkowników w sieci. Działa w tle i zapewnia ochronę przed znanymi, a nawet jeszcze nieznanymi zagrożeniami (dzięki inteligentnej heurystyce i kontroli behawioralnej) – bez zmniejszania wydajności sprzętu PC. Wszystkie procesy jak instalacja, skanowanie, aktualizacje, zmiany ustawień są kontrolowane zdalnie poprzez ManagementServer i są niewidoczne dla użytkownika stacji roboczej. Dodatkowo technologia G Data BankGuard zapewnia maksymalne bezpieczeństwo bankowości online. Więcej o produkcie

Profesjonalna ochrona przed wirusami oraz firewall dla firmowej sieci

Współczesne sieci firmowe są wysoce mobilne, pracownicy zawsze mają przy sobie poufne firmowe dane w terenie, w podróżach służbowych czy też w domu – na służbowych laptopach, smartfonach i tabletach. G Data ClientSecurity oferuje najlepszą możliwą ochronę danych firmowych przed wszystkimi rodzajami zagrożeń. Jest także bezpieczną zaporą przed wirusami, trojanami, kradzieżą, a nawet szpiegostwem przemysłowym. Wszystkie moduły bezpieczeństwa jak antywirus, firewall czy antyspam działają niewidocznie w tle na poziomie klienta na wszystkich urządzeniach końcowych. Więcej o produkcie

Kompletne rozwiązanie bezpieczeństwa dla sieci dowolnej wielkości

Wykorzystywanie przez pracowników sprzętu firmowego do prywatnych celów to złożony temat. Rozwiązaniem są jasno sformułowane zasady dotyczące korzystania z firmowego sprzętu i software, które zapewnią ich bezwzględne egzekwowanie. Prócz ochrony antywirusowej, firewalla i antyspamu G Data EndpontProtection dostarcza moduł PolicyManager, który w prosty sposób pozwala administratorowi na kontrole dostępu do Internetu, potrafi blokować zewnętrzne urządzenia USB, ogranicza korzystanie z napędów optycznych, programów P2P czy gier komputerowych. Więcej o produkcie

Wymagania sprzętowe:
Klient: Windows 7/8/Vista (32/64-bit), XP (32-bit), Server 2003/2008/2012, min. 1 GB RAM
ManagementServer: Windows 7/8/Vista (32/64-bit), XP (32-bit), Server 2003/2008/2012, min. 1 GB RAM