Świetny wynik G DATA ANTIVIRUS w najnowszym teście Virus Bulletin

2013-09-27 12:27:25

Ochrona antywirusowa od G Data po raz kolejny została doceniona przez niezależnych testerów z Virus Bulletin. W czerwcu niemieckie rozwiązanie dla klienta biznesowego powstrzymało 100% zagrożeń. Natomiast w opublikowanym 23 września najnowszym porównaniu rozwiązań dla użytkowników domowych G Data AntiVirus 2014 zebrał zasłużone słowa pochwały.

Virus Bulletin to niezależna organizacja testująca rozwiązania antywirusowe, organizator konferencji nt. bezpieczeństwa komputerowego oraz wydawca magazynu pod takim samym tytułem, który traktuje o złośliwym oprogramowaniu i innych zagrożeniach sieciowych.

Był to pierwszy poważny sprawdzian dla nowego rozwiązania G Data, autorskiej technologii antywirusowej ochrzczonej mianem CloseGap™. Pierwsza okazja do zaprezentowania możliwości nowego silnika przed niezależnym gronem ekspertów. Powiedzieć, że G Data i jej nowa technologia wyszła z tego starcia obronną ręką to zdecydowanie za mało! Ledwie jedno z konkurencyjnych rozwiązań antywirusowych potrafiło dotrzymać kroku programowaniu „Made in Germany”.
 

Wyniki testu

Wszystkie programy były testowane na systemie operacyjnym Windows 7 Pro, wciąż popularniejszym niż najnowszy produkt Microsoftu wersja 8. Oprogramowanie G Data w wersji 24.0.1.5.

  • Wykrywalność złośliwego oprogramowania

G Data może pochwalić się bardzo wysoką skutecznością w porównaniu do jej głównych konkurentów na polskim rynku. Na uwagę zasługuję fakt kompletnego braku jakichkolwiek fałszywych alarmów w czasie trwania testów. Podobnym wynikiem nie może pochwalić się np. F-Secure, który błędnie oznaczył jako zagrożenie zdrowy plik.

„Zgodnie z oczekiwaniami, wykrywalność była na najwyższym poziomie prawie bezbłędna w pierwszych tygodniach testów oraz bardzo wysoka w tygodniu, w którym badaliśmy ochronę proaktywną. Nie było żadnych problemów z nadaniem certyfikatu VB100, nagroda jest jak najbardziej zasłużona.” Virus Bulletin 09.2013

  • Wydajność

Wpływ na wydajność sprzętu, w szczególności pamięci RAM było poniżej średniej dla wszystkich testowanych produktów.

„Wykorzystanie zasobów komputera poniżej średniej, w szczególności zasobów RAM[…]” Virus Bulletin 09.2013

  • Funkcjonalność

Graficzny interfejs użytkownika określony jako nad wyraz przyjazny dla użytkownika.

„Interfejs jest jasny, przejrzysty i co ważne na czasie[…]” Virus Bulletin 09.2013

  • Szybkość

G Data została wyróżniona za szybkość instalacji oraz samego skanowania, które w czasie testów stawało się coraz szybsze dzięki technologii Fingerprinting.

„Szybkość skanowania na początku była na przyzwoitym poziomie by w trakcie testów przyspieszyć do zawrotnej prędkości. Skanowanie w ostatnim tygodniu testów odbywało się w oka mgnieniu[…]” Virus Bulletin 09.2013

  • Stabilność

G Data AntiVirus 2014 został określony jako stabilne oprogramowanie nie sprawiające kłopotów w trakcie użytkowania.

„Nie było żadnych problemów ze stabilnością podczas miesiąca testowego, dlatego produkt otrzymuję rekomendację jako „Solidny”[…]” Virus Bulletin 09.2013

Test został przeprowadzony przez Virus Bulletin – www.virusbtn.com

G Data AntiVirus 2014

G Data AntiVirus 2014 chroni Twój komputer na wiele sposobów. Zapewnia maksymalny poziom bezpieczeństwa dzięki wykorzystaniu technologii Active Hybrid Protection. Oprogramowanie wykorzystuje najnowszą technologię CloseGap z najszybszą reakcją na nowe zagrożenia, a zintegrowana ochrona bankowości elektronicznej – BankGuard ochroni Cię przed złodziejami czyhającymi na Twoje pieniądze. Rozpoznaje i blokuje wirusy, rootkity, robaki, spyware, trojany i backdoory. Wszelkie próby wyłudzenia od Ciebie poufnych informacji są skutecznie blokowane dzięki mechanizmom inteligentnej ochrony. interfejs użytkownika zapewnia łatwość obsługi nawet dla początkujących użytkowników. Dzięki funkcji AutostartManager program zapewnia szybszy start systemu i programów. Najlepsze oprogramowanie antywirusowe G Data AntiVirus 2014 kupisz w naszym sklepie internetowym już za 109,95 zł KUP TERAZ