Premiera G DATA 2014

2013-06-04 09:33:54

G Data Software wprowadza najnowsze wersje swojego oprogramowania antywirusowego dla użytkowników indywidualnych. G Data AntiVirus 2014, G Data InternetSecurity 2014 oraz G Data TotalProtection 2014 od dziś już dostępne w sprzedaży. Kolejna odsłona oprogramowania wykorzystuje najnowsze i najbardziej skuteczne technologie antywirusowe „Made in Germany”, które pozwalają na bezstresowe korzystanie z sieci i chronią przed wszystkimi rodzajami złośliwego oprogramowania.

W odpowiedzi na ciągłe dążenie użytkowników do zwiększania wydajności, elastycznego reagowania na najnowsze zagrożenia oraz wymogu proaktywnych technologii, specjaliści G Data w najnowszej wersji oprogramowania zaoferowali ulepszoną ochronę przed wirusami, robakami internetowymi i trojanami, jednocześnie oszczędzając zasoby Twojego komputera. Wszystkie produkty w wersji 2014 wykorzystują najnowszą technologię hybrydową G Data CloseGap™ zapewniającą maksymalną ochronę dzięki najszybszej reakcji na nieznane zagrożenia. Uaktualnienie baz sygnatur wirusów od momentu pojawienia się nowego niebezpieczeństwa w przypadku G Data to jedynie 33 minuty! Pracownicy G Data SecurityLabs informują, każdego dnia w sieci pojawia się ponad 7000 nowych złośliwych programów.

Innowacje G Data 2014

  • Nowa technologia CloseGap™, która automatycznie wykrywa i wypełnia luki bezpieczeństwa systemu operacyjnego. Wykorzystanie nowego silnika antywirusowego pozwoliło na zwiększenie wydajności o około 30-40% w porównaniu do poprzedniej wersji.
  • Nowy interfejs użytkownika Modern UI – intuicyjny i maksymalnie prosty w obsłudze.
  • AutostartManager przyśpiesza uruchamianie systemu, pozwala na opóźnienie uruchamiania wybranych aplikacji – startuj jak pierwszego dnia!
  • Kontrola urządzeń uniemożliwia wykorzystanie zainfekowanych pamięci masowych USB, dyskietek czy nośników CD/DVD.
  • Funkcja zatrzymywania aktualizacji baz sygnatur w trakcie pobierania.
  • Przywracanie domyślnych ustawień dla wybranych funkcji programu.
  • BankGuard nie jest oferowany już jako dodatkowy moduł, a jako integralna część pakietu zabezpieczającego. Obsługuje najpopularniejsze obecnie przeglądarki jak IE/Chrome/Firefox.
  • Wprowadzono sygnalizowanie infekcji komunikatem dźwiękowym.

Technologie G Data wykorzystane w wersji 2014

Wszystkie rozwiązania obronne użyte w najnowszych produktach G Data tworzą Active Hybrid Protection. To proaktywna metoda ochrony, w której skład wchodzi BankGuard by strzec Twoich transakcji online, kontrola zachowań blokująca najnowsze i jeszcze nieznane zagrożenia, WebCloud oraz oczywiście CloseGap™.

Programy G Data zawsze wykorzystywały dwa niezależne silniki antywirusowe celem zapewnienia najwyższego poziomu ochrony przed złośliwym oprogramowaniem. Dwa silniki oferując maksymalny poziom bezpieczeństwa potwierdzony w licznych testach miały niestety wpływ na płynność działania sprzętu, który chroniły. Odpowiadając na zmieniające się uwarunkowania rynkowe G Data prezentuje własną technologie antywirusową – CloseGap™.

Jak działa CloseGap™?

Nowa inteligenta technologia od G Data działa jedynie w momencie kiedy jest do tego niezbędna. Pozwala to na uniknięcie nadmiernego wykorzystania zasobów komputera. Nowa technologia antywirusowa automatycznie wykrywa i wypełnia luki bezpieczeństwa systemu operacyjnego, bez spowalniania komputera.

BankGuard – efektywna ochrona Twojego portfela – to nowa jakość ochrony bankowości internetowej. Od wersji 2014 technologia ta została zaimplementowana we wszystkich programach antywirusowych od G Data.

Zmiany dokonywane przez trojany bankowe takie jak słynny już ZeuS mają miejsce w pamięci RAM. G Data BankGuard wykrywa próby infekcji i zastępuje „skompromitowany” obszar pamięci jego bezpieczną kopią. Dzięki zastosowaniu inteligentnych algorytmów, aplikacja nie jest zalezna od sygnatur wirusów i oferuje efektywne zabezpieczenie przeciwko atakom najnowszych trojanów bankowych.

Ceny i dostępność

Sugerowana cena detaliczna G Data AntiVirus 2014 to 109,95 zł, G Data InternetSecurity 2014 to 149,95 zł i G Data TotalProtection 2014 to 159,95 zł. Oprogramowanie dostępne w sieciach sprzedaży i u dystrybutorów w całym kraju lub bezpośrednio na stronie producenta www.gdata.pl.