Mobile Device Management

"Udostępnij własne urządzenie" BYOD | Konsumeryzacja | Ochrona przed kradzieżą

Co to jest Mobile Device Management?

Dzięki aplikacji Mobile Device Management (MDM) zarówno Ty, jak i Twoi menedżerowie IT zachowujesz kontrolę nad obszarem urządzeń mobilnych w Twojej firmie. Dobre rozwiązanie MDM z licznymi inteligentnymi, scentralizowanymi funkcjami, w tym ochroną antywirusową i przed kradzieżą, pozwala Twojej firmie efektywnie i bezpiecznie zarządzać urządzeniami mobilnymi z systemem iOS i Android. W koncepcji Layered Security Management, Mobile Device Management tworzy ważny pierścień ochronny, który w praktyczny sposób zwiększa ochronę statycznych punktów końcowych.

Dlaczego Mobile Device Management jest ważny?

Cyberataki stają się coraz bardziej powszechne. Hakerzy mają wyjątkowo łatwy czas dzięki smartfonom, tabletom i innym urządzeniom mobilnym, które są często niedostatecznie chronione. Prawie 2,5 miliona nowych odmian szkodliwego oprogramowania dla systemu Android w 2015 roku stanowi już nowy rekord. Mimo to eksperci bezpieczeństwa G DATA zaobserwowali szybki wzrost liczby nowych złośliwych programów w pierwszej połowie 2016 r. Prognoza na 2016 r. uwzględnia odpowiednio ponad 4 miliony nowych odmian złośliwego oprogramowania dla Androida.

BYOD (udostępnij własne urządzenie) lub konsumeryzacja oznacza, że urządzenia są używane częściowo do celów biznesowych, częściowo do użytku osobistego. Ta koncepcja IT jest szczególnie podatna na ataki złośliwego oprogramowania. Jak chronisz swoją firmę przed tymi zagrożeniami?

G DATA MDM

Jak Mobile Device Management pomaga Twojej firmie

Utrzymaj kontrolę

Jeden centralny pulpit nawigacyjny dla wszystkich urządzeń z systemem iOS i Android: skorzystaj z praktycznego widoku struktury drzewa, z funkcjami takimi jak masowy przydział profili zabezpieczeń i centralny monitoring.

Działania nadzwyczajne

Zdalnie zresetuj dane i zidentyfikuj zgubione lub skradzione urządzenia z centralnego punktu kontrolnego.

Profile specyficzne dla klienta

Z łatwością wdrażaj wiele profili specyficznych dla klienta w zakresie funkcji, identyfikacji i wytycznych aplikacji, które odzwierciedlają różne poziomy bezpieczeństwa.

Kontrola dostępu

Wydaj indywidualne prawa dostępu do treści multimedialnych.

Korzyści płynące z rozwiązania Mobile Device Management

Ochrona Real-time

Ochrona sieci chroni całą aktywność w przeglądarce na urządzeniach z Androidem. Pobrane aplikacje są sprawdzane pod kątem złośliwych składników, a po uruchomieniu skanowanie antywirusowe jest dostępne dla całego urządzenia.

Ochrona przed kradzieżą

W przypadku zagubienia urządzenia z systemem Android, możesz zainicjować różne działania awaryjne. Możesz je ponownie znaleźć poprzez określenie lokalizacji lub zdalnie usunąć wszystkie dane.

Filtr aplikacji

Ograniczenie korzystania z aplikacji i treści multimedialnych na urządzeniach mobilnych w sieci.

Czy jesteś gotowy na wypróbowanie pełnej wersji?

Uzyskaj pełną wersję próbną z całodobową pomocą techniczną każdego dnia.

Przykłady: Co mówią nasi klienci.

buyagift.com, UK.

"Odkąd zainstalowaliśmy produkt w naszej sieci, byliśmy wolni od infekcji i nie muszę już usuwać wirusów w weekendy".

Pawel Wolkowicz, Network Manager w buyagift.com, UK.
 

Serwer G DATA umożliwia zarządzanie wieloma witrynami oraz zabezpieczeniami mobilnymi. W ten sposób wielomilionowy internetowy sprzedawca online chroni swoją sieć za pomocą oprogramowania G DATA.

Buyagift Logo
ROC Kop van Noord

ROC Kop van Noord

"Nasza sieć jest wyraźnie lepiej chroniona. Rozwiązaliśmy nasze problemy z BYOD i możemy polegać na pełnym wsparciu przez e-mail, telefon lub Skype".

Raymond Bernaert, IT Administrator w ROC Kop van Noord, Holland.
 

6 000 studentów. 6 000 urządzeń do użytku domowego oraz bezpieczna sieć z G DATA. W ten sposób nagradzane oprogramowanie antywirusowe G DATA pomaga szkołom w Holandii chronić swoje sieci, gdy uczniowie korzystają z własnych urządzeń mobilnych.

Niezależne wyniki testu

  • AV TEST Award Best Usablity
  • G DATA Corporate Endpoint Protection
  • AV Comparatives Business Security
  • AV Comparatives ATP Enterprise
  • AV Lab BEST+++
  • CheckLab BEST+++

Czy przekonaliśmy Cię?

Zadzwoń do nas teraz +48 94 37 29 650 w przypadku niewiążącej oferty lub kliknij poniższy link i wypełnij formularz kontaktowy - natychmiast skontaktujemy się z Tobą.

Obsługa klienta

Nasi deweloperzy i inżynierowie pomocy technicznej współpracują ze sobą, aby zapewnić Państwu najlepszą możliwą obsługę.

Wsparcie techniczne

Layered Security

Dowiedz się więcej o naszej kompleksowej koncepcji bezpieczeństwa.

Szczegóły IT Security od G DATA