Dostępność i wydajność

Network Monitoring

Co to jest Network Monitoring?

Śledzenie wszystkich procesów zachodzących w sieci - od obciążenia procesora serwerów i klientów po poziom tonera drukarek. Nasze oprogramowanie informuje o potencjalnych problemach, zanim mogą one spowodować uszkodzenie systemu.

Zapewnienie dostępności

Zapobiegaj przestojom i szybko reaguj na nieprawidłowości w sieci.

Wykrywaj trendy

Zawsze monitoruj, w jaki sposób rozwijają się podobszary Twojej infrastruktury, i zyskaj ważne informacje pomocne w planowaniu zasobów.

Oszczędność czasu

Dzięki monitorowaniu urządzeń i procesów zarządzanie IT zajmuje mniej czasu. Pracownicy szybko otrzymują istotne informacje.

Scentralizowany monitoring całej sieci

Gdy ilość miejsca w pamięci masowej jest niska, gdy dane nie są przetwarzane prawidłowo lub gdy sklep internetowy jest obecnie niedostępny - należy wystrzegać się tych i innych problemów za pomocą bezpiecznego narzędzia do monitorowania sieci. Nasze oprogramowanie gromadzi dane, które pomagają wykryć nieprawidłowości w sieci. Ocena statystyczna pokazuje na pierwszy rzut oka, które obszary mogą prowadzić do problemów - zapobiegać problemom, zanim będą mogły wystąpić. W nagłych przypadkach automatycznie otrzymasz powiadomienie e-mailem.

Rozbuduj swoje rozwiąznie G DATA Business

G DATA Network Monitoring im Einsatz

G DATA Network Monitoring jest dostępny jako dodatkowy moduł do rozwiązania biznesowego. Zaloguj się do strony internetowej poprzez naszą platformę internetową “Action Center”. Niezależnie od tego, gdzie jesteś i z jakiego urządzenia aktualnie korzystasz: Administruj wszystkimi funkcjami za pośrednictwem przeglądarki. Podłącz usługę w chmurze do serwera G DATA Management Server, aby uzyskać dostęp do całej struktury klienckiej w Action Center. Urządzenia w sieci są rozpoznawane automatycznie.

Dashboard

Skonfiguruj metryki w G DATA Action Center, które pomagają w monitorowaniu sprzętu, oprogramowania i wybranych urządzeń. Prosty w użyciu pulpit nawigacyjny służy jako osobiste centrum kontroli, aby informować Cię o bieżącym statusie.

Prosty system sygnalizacji ułatwia przegląd raportów. Ponadto w dziennikach można znaleźć ulubione metryki i zmiany stanu. Na pulpicie nawigacyjnym można szybko zobaczyć, które obszary sieci wymagają uwagi.

 

Dostępne metryki

Dzięki G DATA Network Monitoring nadzorujesz sprzęt i oprogramowanie w ramach swojej infrastruktury, np .:

  • Dyski twarde
  • Procesory
  • Drukarki
  • Routery
  • Switche
  • Serwery stron WWW
  • Serwery pocztowe
  • Serwery baz danych
  • i wiele wiecej

Jak korzystać z G DATA Network Monitoring

Tworzenie szablonu metryki

Twórz szablony do częstego użytku za pomocą kilku kliknięć i używaj ich we wszystkich wybranych urządzeniach. Można wybrać jedną z kilku zdefiniowanych kategorii, takich jak "Proces lokalny","Drukarka" lub "Urządzenia SNMP". Wybierz jedną z dostępnych metryk, np."Wewnętrzna pamięć w użyciu" lub "Stan papieru w drukarce". Można również skonfigurować wartość progową. Jeśli chcesz zmienić ustawienia w późniejszym czasie, wszystkie metryki związane z tym szablonem zostaną zaktualizowane automatycznie.

Dodawanie metryk

Połącz szablon z urządzeniem w celu utworzenia metryki. Można dodać kilka metryk jednocześnie, wybierając różne szablony i wiele urządzeń. Można wybrać dowolnego klienta podłączonego do serwerów G DATA Management Server.

Wybierz metrykę

W widoku Szczegóły otrzymujesz rozszerzone informacje o wybranej metryce. Statystyki pomagają wykryć trendy w celu planowania inwestycji infrastrukturalnych z wyprzedzeniem. Każda zmiana statusu otrzymuje własny wpis w dzienniku.

Powiadomienia e-mail

Otrzymuj e-mail, gdy zgłaszane wartości przekroczą lub spadną poniżej wartości progowej. Jesteś natychmiast informowany, gdy na przykład Twoje serwery są przeciążone lub Twój sklep internetowy ulega awarii. Dzięki możliwości reagowania na nieprawidłowości w Twojej sieci, zanim będzie za późno, znacznie zmniejszysz koszty administracyjne.

Dalsze informacje

Techpaper Network Monitoring

Przeczytaj nasze dodatkowe dokumenty dotyczące monitoringu sieciowego i dowiedz się więcej na temat scenariuszy użytkowania dla Twojej firmy.

Factsheet Network Monitoring

Arkusz informacyjny zawiera krótki przegląd modułu dodatkowego.

Czy przekonaliśmy Cię?

Zadzwoń do nas teraz +48 94 37 29 650 w przypadku niewiążącej oferty lub kliknij poniższy link i wypełnij formularz kontaktowy - natychmiast skontaktujemy się z Tobą.

Obługa klienta

Nasi deweloperzy i inżynierowie pomocy technicznej współpracują ze sobą, aby zapewnić Państwu najlepszą możliwą obsługę.

Kontakt ze wsparciem technicznym

Layered Security

Dowiedz się więcej o naszej kompleksowej koncepcji bezpieczeństwa.

Szczegóły IT Security od G DATA